Prejsť na navigáciu

Warum Deutsch?

Nemčina je jazykom inteligencie a úspechu

92 Nobelových cien - 22 za fyziku, 30 za chémiu a 25 za medicínu získali vedci z troch hlavných nemecky hovoriacich krajín, zatiaľ čo mnohí laureáti z iných krajín absolvovali školenie na nemeckých univerzitách. Autorom, ktorí diela publikujú v nemeckom jazyku, bolo udelených 11 Nobelových cien za literatúru a cenu za mier získalo 7 Nemcov a Rakúšanov.

Nemecky hovoriaci svet vyprodukoval niektorých z najuznávanejších filmových tvorcov 20. storočia - od Fritza Langa po Rainera Wernera Fassbindera, Wima Wendersa a generáciu nadnárodných režisérov ako Tom Tykwer či Fatih Akin. Aj dejiny Hollywoodu formovali nemeckí a rakúski tvorcovia - Lang, Billy Wilder či Ernst Lubitsch.

Nemčina je jazykom takých osobností ako (nadýchnite sa) Arendt, Bach, Beethoven, Bonhoeffer, Brahms, Brecht, Buber, Einstein, Freud, Goethe, Grass, Hegel, Heidegger, Heisenberg, Kafka, Kant, Mahler, Mann, Marx, Mozart, Nietzsche, Planck, Schoenberg, Schubert, Schumann, Wagner, Weber a stoviek ďalších vynikajúcich filozofov, spisovateľov, umelcov, vedcov a skladateľov.

O tom, že Nemci sú „hlavičky“, nie je pochýb. Vymysleli kalkulačku, automobil, inzulín, vreckové hodinky, televíziu, parafín, benzínové či dieselové motory a to, čo máme mnohí veľmi radi… gumových medvedíkov!

Nemecký jazyk je „svetový“

Z hľadiska geografickej polohy i toho, že sme členmi Európskej únie je prirodzené, že druhým cudzím jazykom, ktorý by sme mali ovládať, je práve nemčina. Nemecký jazyk kraľuje v počte rodených hovoriacich v Európskej únii a patrí medzi desať najčastejšie používaných jazykov na svete.

Nemčina je hlavným jazykom pre 96,75 milióna Európanov (2004), čo tvorí 13,3 % všetkých Európanov. S viac ako 120 miliónmi ľudí hovoriacich po nemecky v 38 krajinách sveta nie je prekvapením, že sa lokálne použitie jazyka mení. Nemčina je tzv. pluricentrický jazyk s tromi hlavnými strediskami použitia: Nemecko, Švajčiarsko a Rakúsko. Nemčina je na úrovni spisovného jazyka pomerne jednotná a v posledných storočiach sa veľmi málo (napríklad v porovnaní s angličtinou) mení v čase.

Nemecký jazyk je  tzv. lingua franca strednej a východnej Európy. Lingua franca  je pojem označujúci  „obchodný jazyk“, ktorý je okrem obchodu aj jazykom komunikácie pre kultúrne, náboženské, diplomatické a administratívne potreby a je prostriedkom výmeny informácií medzi vedcami a ďalšími učencami rôznych národností.  Až 68% všetkých japonských študentov študuje práve nemčinu. Keď to zvládnu oni, prečo nie my?

Nemecký jazyk Ti zaistí kariéru

Nemecko je druhým najväčším vývozcom na svete. Nemecká ekonomika je na prvom mieste v Európe a na štvrtom mieste na svete. Produkcia ekonomiky je napríklad porovnateľná s úrovňou produkcie ekonomiky všetkých španielsky hovoriacich krajín sveta. Nemecko je domovom mnohých medzinárodných spoločností. Ekonomika, ako aj skutočnosť, že nemčina je najpoužívanejším rodným jazykom v Európe, sú zárukou toho, že znalosť nemeckého jazyka zviditeľní Tvoj životopis. Nech teda pracuješ v akomkoľvek odvetví a túžiš po kariérnom raste, nemčina je cestou k úspechu.

Ako sa nemčinu naučiť raz a navždy?

Cieľom IT v kurze je to, aby každý, kto túži po kariérnom raste či zmene, našiel spôsob, ako to dosiahnuť. Nemčina je jazykom, ktorý sa mnohí už roky neúspešne učia, no výsledky neprichádzajú. Naše vzdelávanie prostredníctvom vzdelávacieho portálu METIS Academy prebieha prezenčnou (dennou) formou, pri ktorej dochádza k priamej komunikácii a interakcii študenta s lektorom a s ostatnými študentmi vo virtuálnej učebni. Vďaka online pripojeniu sa tak študent môže nachádzať na ľubovoľnom mieste. Lektorom je skúsený pedagóg, ktorý má za sebou roky praxe a medzinárodné pôsobenie v oblasti tlmočníctva na najvyššej úrovni. 

K dispozícii máme ponuku vzdelávania, v ktorej nájdeš vzdelávacie programy s rôznou dĺžkou štúdia a stupňom náročnosti.

Vybrať si môžeš:

Ak potrebuješ poradiť, kontaktuj nás telefonicky, emailom či správou. Radi Ti poskytneme všetky potrebné informácie a pomôžeme s výberom vhodného typu štúdia.

Štúdium otvárame dvakrát ročne, a to vždy vo februári a v septembri. Konkrétne termíny začiatku sú uvedené pri každom programe. Za včasné prihlásenie v rámci zľavového countdownu Ti vieme poskytnúť zľavu až do výšky 10% z celkovej ceny kurzovného.


Nový semester začína 2.9.

Viac informácií

Ako sa prihlásiť?

Viac informácií

Prihlás sa dnes a získaj zľavu

Viac informácií

"Počítač, Google a veľa, veľa kávy."

Viac informácií

Ako uhradiť kurzovné?

Viac informácií

"Tí, ktorí kontrolujú kód, kontrolujú svet!"

Viac informácií

"Netreba čakať a odkladať štúdium."

Viac informácií

Kurzoviny

Viac informácií

"Najviac oceňujem prístup lektorov."

Viac informácií

"Prešiel som procesom zmeny."

Viac informácií

"IT bude stále v kurze."

Viac informácií

Ochutnávka nášho štúdia

Viac informácií

"Choď za svojim snom."

Viac informácií

Otázky a odpovede

Viac informácií

"Moje očakávania sa splnili."

Viac informácií

"Podstatný je záujem."

Viac informácií

Kontaktujte nás

Viac informácií

"V IT v kurze vedia, čo robia!"

Viac informácií

Prihlás sa do 30.4. a získaj zľavu 8%

Viac informácií

Preplatenie kurzovného pre UoZ

Viac informácií
x

ODCHÁDZAŠ?

Prihlás sa na odoberanie newslettra. Raz do mesiaca získaš informáciu o pripravovaných aktivitách a zároveň sa naučíš niečo nové nielen z oblasti IT.