Prejsť na navigáciu

Rozhovor s Tiborom Mészárosom

Tibor pred 7 rokmi urobil veľké rozhodnutie. Správne rozhodnutie. Dnes vďaka nemu pracuje ako Automation Tester. Ako Tibor hovorí, budúcnosť je v IT. My sme boli zvedaví na to, ako sa mu darí, a ako si spomína na svoje štúdium v IT vkurze. 


Tibor, povedz uchádzačom niečo o sebe a o tom, čomu sa dnes venuješ.
Ahojte, budúci IT testeri!
Volám sa Tibor Mészáros, pochádzam z Dunajskej Stredy, kde aj v súčasnosti žijem a pracujem ako Automation Tester v spoločnosti Accenture. Vyštudoval som učiteľský smer - informatika a telesná výchova  na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre, ale ako väčšina študentov v dnešnej dobe, ani ja som sa nevedel zamestnať vo vyštudovanom odbore. Po štátniciach som teda nemal na výber, no nejakú prácu som potreboval. 

Za krátky čas sa mi podarilo nájsť si moje prvé zamestnanie. Začal som pracovať ako obchodný zástupca pre slovenskú firmu, ktorá vyrábala ľahké strešné krytiny a trapézové plechy. Ako prvé zamestnanie to bolo ideálne. Prevádzka sa nachádzala priamo v meste, nemusel som hodiny tráviť cestovaním a ešte aj pracovná doba bola celkom priateľská.

Čo bolo dôvodom, že si sa rozhodol pre zmenu zamestnania?
Po nejakej dobe som si uvedomil, že vypracovávanie cenových ponúk alebo objednávanie tovaru nie je to, čo by som chcel robiť celý život. Počas dvoch rokov, ktoré som tam strávil, som neustále hľadal aspoň nejakú predstavu, akým smerom by som chcel ísť ďalej. Potreboval som zmenu, len som ešte nevedel akú.

Prečo si sa rozhodol práve pre IT?
Môj silný záujem o IT stále trval, nevedel som si ale predstaviť, čo iné okrem programovania môže jeden IT-čkár robiť. Programovanie mi nikdy nesedelo. Keď sa mi niečo nepodarilo nakódiť na prvý pokus, bol som z toho nervózny a počítač som chcel vyhodiť cez okno 😊

Čo vnímaš ako najväčšie výhody práce v IT?
Myslím si, že práca v IT má rôzne výhody. Celá táto sféra rastie veľmi rýchlo, takmer každý týždeň pribúda nejaká nová technológia, vďaka čomu je svet IT pestrý a napínavý. V živote informatikov neexistujú dva rovnaké pracovné dni, čo v porovnaní s každodennou rutinou pri inom zamestnaní považujem za lákavé. Samozrejme, ani dobré finančné ohodnotenie nie je zanedbateľné.

Prečo si si na štúdium IT vybral práve IT v kurze?
IT v kurze som si vybral preto, lebo mi na prvý pohľad bolo jasné, že to, čo vzdelávací program ponúka, je presne to, čo pre začiatok kariéry pre mňa v úplne novej oblasti IT sféry potrebujem. Online forma vzdelávania spolu s pracovnou stážou priamo v spoločnosti Accenture a práca na reálnych projektoch sú podľa mňa ideálne pre prípravu každého začiatočníka.


Čo považuješ za najväčšie výhody štúdia s IT v kurze?
Za najväčšie výhody štúdia s IT v kurze považujem:

  • Možnosť štúdia v online forme, vďaka čomu je kurz dostupný odkiaľkoľvek.
  • Osvojenie si základných teoretických aj praktických vedomostí IT testovania.
  • Príprava na ISTQB certifikát, ktorý je jedným z najznámejších v oblasti testovania softvéru.
  • Pracovná stáž v Accenture,  práca na reálnom projekte spolu s IT odborníkmi.
  • Príprava na pracovný pohovor.
  • Skvelá atmosféra so skvelými lektormi.


Vyhovovala Ti online forma štúdia?
Jednoznačne áno! Je to veľká výhoda študovať  odkiaľ chcete vy sami. V tomto prípade to však neznamená, že študent je odkázaný na neosobné informácie, ktoré sa musí naučiť sám a bez pomoci. Komunita študentov, ktorí sú na rovnakej lodi, komunikácia s nimi a s lektormi dávajú všeobecne vnímanému online štúdiu úplne iný rozmer.


Rozhodol by si sa znova pre štúdium IT v kurze?
Keď sa aj po rokoch obrziem späť, stále presne vidím, ako mi tento kurz pomohol doslova začať nový život. Po úspešnom absolvovaní vzdelávacieho programu nasledovalo hľadanie zamestnania v IT sektore a za krátky čas získanie pracovnej ponuky od Accenture. Nikdy som tento krok neoľutoval a pre štúdium s IT vkurze by som sa určite rozhodol znova.

Čo by si odkázal tým, ktorí nad štúdiom zatiaľ iba uvažujú?
Tým, ktorí nad štúdiom zatiaľ iba uvažujú, by som odkázal, aby neváhali. Choďte do toho a nebojte sa! Nevynechajte takú jedinečnú šancu zmeniť váš život. IT v kurze vzniklo práve preto, aby vám v tom pomohlo a poskytlo kvalitnú prípravu pre budúcnosť. A budúcnosť je IT. Hlavne dnes, v pandemickej situácii, keď je dopyt po kvalitných IT odborníkoch obrovský. Taký, ako nikdy predtým. Je veľká šanca, že hľadajú práve TEBA!


V IT v kurze sme veľmi radi, že sme už niekoľko rokov partnerom spoločnosti Accenture na Slovensku. Vďaka našej spolupráci sa otvorili dvere do IT mnohým úspešným absolventom:

„V Accenture si plne uvedomujeme potrebu zvyšovania úrovne digitálnych zručností pre úspešné uplatnenie sa na trhu práce a napredovanie celej našej krajiny. Aj z toho dôvodu organizujeme vlastné programy a podporujeme viaceré organizácie a inštitúcie, ktoré sa tejto problematike aktívne venujú. Už niekoľko rokov sme tiež partnerom IT v kurze. Za celé obdobie spolupráce viac ako 200 absolventov IT v kurze absolvovalo stáž a viac ako 80 absolventov dodnes pracuje na rôznych IT pozíciách v našej spoločnosti. Na základe týchto výsledkov sme presvedčení, že úspešní absolventi IT v kurze budú dobre pripravení na naštartovanie svojej kariéry v oblasti moderných informačných technológií.“
Alena Kanabová, riaditeľka pre firemnú spoločenskú zodpovednosť v Accenture na Slovensku


Štúdium otvárame dvakrát ročne, a to vždy vo februári a v septembri. Konkrétne termíny začiatku sú uvedené pri každom programe. Za včasné prihlásenie v rámci zľavového countdownu Ti vieme poskytnúť zľavu až do výšky 10% z celkovej ceny kurzovného. 


Chcem vedieť viac


Nový semester začína 2.9.

Viac informácií

Ako sa prihlásiť?

Viac informácií

Prihlás sa dnes a získaj zľavu

Viac informácií

"Počítač, Google a veľa, veľa kávy."

Viac informácií

Ako uhradiť kurzovné?

Viac informácií

"Tí, ktorí kontrolujú kód, kontrolujú svet!"

Viac informácií

"Netreba čakať a odkladať štúdium."

Viac informácií

Kurzoviny

Viac informácií

"Najviac oceňujem prístup lektorov."

Viac informácií

"Prešiel som procesom zmeny."

Viac informácií

"IT bude stále v kurze."

Viac informácií

Ochutnávka nášho štúdia

Viac informácií

"Choď za svojim snom."

Viac informácií

Otázky a odpovede

Viac informácií

"Moje očakávania sa splnili."

Viac informácií

"Podstatný je záujem."

Viac informácií

Kontaktujte nás

Viac informácií

"V IT v kurze vedia, čo robia!"

Viac informácií

Prihlás sa do 30.6. a získaj zľavu 4%

Viac informácií

Preplatenie kurzovného pre UoZ

Viac informácií
x

ODCHÁDZAŠ?

Prihlás sa na odoberanie newslettra. Raz do mesiaca získaš informáciu o pripravovaných aktivitách a zároveň sa naučíš niečo nové nielen z oblasti IT.