Prejsť na navigáciu

Rozhovor s absolventkou - Tatianou Svetlíkovou

Tatiana pochádza z Bratislavy, kde momentálne aj žije. Po ukončení štúdia podnikania na Strednej odbornej škole v Senci bola nezamestnaná, no vďaka finančnej výpomoci od neinvestičného fondu Young Talent Support (fond zriadený na podporu mladých talentov) absolvovala 5-mesačný INTENZÍVNY vzdelávací program Software Tester+Office Specialist/Manager. Dnes vďaka tomu pracuje v medzinárodnej spoločnosti IBM ako L1 support pre internú aplikáciu.


My sme Tatianu poprosili, aby nám popísala svoju cestu do IT:
„Už dlhšie som hľadala na internete rôzne kurzy a veľmi ma zaujala ponuka od IT v kurze - študijný program Software Tester. Pre človeka s minimálnymi skúsenosťami v IT odbore, ale o to väčšou chuťou to skúsiť, sa mi to zdalo ako super štart. Mala som mierne obavy, či to zvládnem, ale dĺžka štúdia (skoro pol roka) ma presvedčila, že budem mať dostatok času si látku dobre naštudovať a pochopiť. Moje obavy takisto vyvrátili lektori, ktorí boli ústretoví a ochotní pomôcť aj nad rámec webinárov. 
Nakoľko som mala dosť času na štúdium, vybrala som si kombinovanú formu Software Tester + Office Specialist/Manager, pretože som sa okrem testingu chcela zdokonaliť vo vytváraní prezentácií  a naučiť sa plnohodnotnejšie využívať funkcie Excelu (človek nikdy nevie ;) ). Program nebol jednostranne zameraný len na základy testingu a MS office, ale rozšíril mi obzory o základy programovania, ukázal mi, aký zaujímavý môže byť svet IT a zároveň mi ponúkol možnosť zdokonalenia soft skillov, ktoré som ako introvert ocenila. Štúdium bolo náročné ako z časového hľadiska, tak aj z hľadiska pochopenia témy, ale všetko sa dá zvládnuť, ak má človek chuť a odhodlanie.“ 


Tatiana, ako aj mnohí z našich absolventov, ocenila to, ako je štúdium koncipované a koľko výhod prináša:
„Najviac mi vyhovovala komplexnosť a dĺžka štúdia, možnosť online štúdia z domu (čiže netreba dochádzať, čo je veľký benefit). Veľkou výhodou boli aj malé študijné skupinky, čím je vytvorený priestor pre individuálne konzultácie. V porovnaní s vysokou školou tu študent nájde priame zameranie na témy, ktoré mňa zaujali bez vaty naokolo. Je to skvelý štart mojej kariérnej cesty.“


Štart Tatianinej kariéry začal naozaj veľmi zaujímavo, na pozícii Technical support profesional – AccessHub L1 support. Čo sa skrýva pod týmto názvom?
„Pracujem na toole, ktorý sa volá AccessHub. V podstate to môžeme klasifikovať ako semi-IT pozíciu, nakoľko JSON-y, logy, základy SQL a pochopenie rôznych typov softvérov/aplikácií je kritické pre správnu diagnostiku a následne riešenie problémov. Je to zároveň výborný odrazový mostík, nakoľko poskytuje možnosť rastu pre viac technickú rolu.“


Vyjadrenie spoločnosti IBM:
"Naša spoločnosť si veľmi váži všetky vzdelávacie aktivity pod záštitou IT v kurze, pričom ako mimoriadne zaujímavé a prospešné vnímame prepojenie štúdia v IT s nemeckým jazykom. Na slovenskom trhu vzdelávania je len limitovaný počet organizácií, ktoré poskytujú takúto hybridnú formu učenia sa. Široká škála študijných programov od základov testingu až po programovanie v C# na jednej strane i dlhodobého štúdia softvérového inžinierstva na strane druhej vie pomôcť ľuďom naštartovať ich kariéru v oblasti digitálnych technológií."
Ivan Tomko, IBM Talent Acquisition Manager


Na záver odporúčanie od Tatiany pre tých, ktorí uvažujú, či sa prihlásiť alebo nie ...
„Pre ľudí, ktorí váhajú, či sa na štúdium dať, môžem jednoznačne kurz odporučiť. Každá jedna téma ma posunula dopredu a aj vďaka kurzu som sa po jeho skončení úspešne zamestnala v IBM, kde môžem všetko zúročiť v praxi. Je to skvelý štart mojej kariérnej cesty.“

Štúdium otvárame dvakrát ročne, a to vždy vo februári a v septembri. Konkrétne termíny začiatku sú uvedené pri každom programe. Za včasné prihlásenie v rámci zľavového countdownu Ti vieme poskytnúť zľavu až do výšky 10% z celkovej ceny kurzovného. 

Chcem vedieť viac

Nový semester začína 2.9.

Viac informácií

Ako sa prihlásiť?

Viac informácií

Prihlás sa dnes a získaj zľavu

Viac informácií

"Počítač, Google a veľa, veľa kávy."

Viac informácií

Ako uhradiť kurzovné?

Viac informácií

"Tí, ktorí kontrolujú kód, kontrolujú svet!"

Viac informácií

"Netreba čakať a odkladať štúdium."

Viac informácií

Kurzoviny

Viac informácií

"Najviac oceňujem prístup lektorov."

Viac informácií

"Prešiel som procesom zmeny."

Viac informácií

"IT bude stále v kurze."

Viac informácií

Ochutnávka nášho štúdia

Viac informácií

"Choď za svojim snom."

Viac informácií

Otázky a odpovede

Viac informácií

"Moje očakávania sa splnili."

Viac informácií

"Podstatný je záujem."

Viac informácií

Kontaktujte nás

Viac informácií

"V IT v kurze vedia, čo robia!"

Viac informácií

Prihlás sa do 31.5. a získaj zľavu 6%

Viac informácií

Preplatenie kurzovného pre UoZ

Viac informácií
x

ODCHÁDZAŠ?

Prihlás sa na odoberanie newslettra. Raz do mesiaca získaš informáciu o pripravovaných aktivitách a zároveň sa naučíš niečo nové nielen z oblasti IT.