Prejsť na navigáciu

Prečo sa naučiť programovať?

Ak si si za posledné roky otvoril niektorý zo slovenských pracovných portálov, určite si si všimol, že pracovných ponúk zameraných na IT je stále viac. Dôvodov, prečo sa učiť programovať, je však oveľa viac. 


  • Znalosť programovacích jazykov Ti zaistí skvelú kariéru a budúcnosť bez obáv zo straty zamestnania

Každý, kto zažil stratu zamestnania vie, že nájsť si novú prácu v rovnakom odvetví, nie je úplne jednoduché. Najmä, ak žiješ v menšom meste. Tento pocit IT-čkár zaručene nezažije. Dôvodom je neustále rastúci dopyt po ľuďoch so znalosťami programovacích jazykov. Technológie sú dnes zárukou rastu vo všetkých odvetviach, od výroby, bankovníctva, výskumu, zdravotníctva až po riadenie krajiny. Ľudia pracujúci v IT sú neustále bombardovaní ponukami náborárov a môžu si z ponúk vyberať. To sa v inom sektore nestáva. Výhodou je aj spomínaná pestrosť odvetví a vďaka nim aj to, že IT ponúka obrovské množstvo kombinácií pracovných pozícií a uplatniteľnosť získaných skúseností. 

Nadobudnutie programovacích zručností nie je prospešné len pre tých, ktorí hľadajú novú prácu. Napríklad v oblasti marketingu, dizajnu, predaja a vzťahov so zákazníkmi môžeš znalosť programovacích jazykov využiť na rozvoj svojich zručností v práci. Marketing si vyžaduje zber dát a analýzu demografických údajov zákazníkov a trendov predaja. Cieľom je zlepšenie stratégie a vytvorenie efektívnej komunikácie. Znalosť  základov HTML napríklad pomôže s vytvorením skvelého newslettera... Tieto poznatky Ti nikdy nebudú na škodu. 


  • Ponúkaný plat

Nebudeme si klamať, peniaze sú peniaze. IT je sektor, kde už plat juniora značne prevyšuje často aj plat človeka s 10-ročnou praxou v inom odvetví. Znalosť technológií a programovacích jazykov je natoľko žiadaná a cenená, že dopyt navyšuje ponúkanú mzdu. Dnes sa pri mnohých pracovných pozíciách človek musí stále učiť niečo nové, tomu sa vyhneme len ťažko. Prečo sa teda neučiť niečo, čo nám zaistí skvelý príjem a navyše bez strachu, že oň prídeme?

 

  • Pracuj odkiaľkoľvek

Pracovať na pláži či na chate v lese? Kedysi to bol sen mnohých, dnes je to bežná vec. Ešte pred dvomi-tromi rokmi bola práca z domu v slovenských firmách veľkým strašiakom. Dnes je to inak. Dnes už  nemusíš cestovať denne za zamestnaním, či opustiť rodné mesto na to, aby si sa zamestnal. V IT sfére je to už zabehnutý spôsob práce. Potrebuješ len počítač a pripojenie na internet. 


  • Flexibilná pracovná doba

Množstvo pracovných pozícií umožňuje nielen to, že sa vyhneš klasickej pracovnej dobe od-do, ale aj to, že pracuješ, keď to vyhovuje Tebe. Ak sa Ti pracuje lepšie v noci, pracuješ v noci... Najväčšiu výhodu majú tzv. freelanceri. Tí si vyberajú projekty, na ktorých budú pracovať a ich úlohou je len odovzdať finálny produkt. Nikoho nezaujíma, koľko času im zabral, či kedy na ňom pracovali. Freelancer je skrátka pánom svojho času.

 

  • Neobmedzené možnosti

Programovanie a technologické zručnosti majú širokú škálu praktického využitia. Môžeš byť dizajnérom webu či hier, analytikom vedeckých údajov alebo návrhárom softvéru na hlásenie zemetrasenia. Tým,  že sa tieto zručnosti dajú uplatniť v každom sektore, ponúkajú viac kariérnych príležitostí a nespočetne veľa možností. Životné prostredie, medicína, bankovníctvo, strojárstvo, alebo akákoľvek iná oblasť benefituje z rôznorodého a širokého využitia kódovania. Programovanie dáva slobodu prekračovať hranice kreativity a získať praktické skúsenosti bez ohľadu na oblasť, ktorú si vyberieš. 


Okrem iných pozitív, programovanie zlepšuje napríklad aj schopnosť myslenia a následnej komunikácie. Učí nás vyjadrovať myšlienky jasne, logicky a štruktúrovane. Zlepšuje tiež schopnosť riešiť problémy a mať nadhľad.


Štúdium otvárame dvakrát ročne, a to vždy vo februári a v septembri. Konkrétne termíny začiatku sú uvedené pri každom programe. Za včasné prihlásenie v rámci zľavového countdownu Ti vieme poskytnúť zľavu až do výšky 10% z celkovej ceny kurzovného.

Chcem vedieť viac

Nový semester začína 2.9.

Viac informácií

Ako sa prihlásiť?

Viac informácií

Prihlás sa dnes a získaj zľavu

Viac informácií

"Počítač, Google a veľa, veľa kávy."

Viac informácií

Ako uhradiť kurzovné?

Viac informácií

"Tí, ktorí kontrolujú kód, kontrolujú svet!"

Viac informácií

"Netreba čakať a odkladať štúdium."

Viac informácií

Kurzoviny

Viac informácií

"Najviac oceňujem prístup lektorov."

Viac informácií

"Prešiel som procesom zmeny."

Viac informácií

"IT bude stále v kurze."

Viac informácií

Ochutnávka nášho štúdia

Viac informácií

"Choď za svojim snom."

Viac informácií

Otázky a odpovede

Viac informácií

"Moje očakávania sa splnili."

Viac informácií

"Podstatný je záujem."

Viac informácií

Kontaktujte nás

Viac informácií

"V IT v kurze vedia, čo robia!"

Viac informácií
x

ODCHÁDZAŠ?

Prihlás sa na odoberanie newslettra. Raz do mesiaca získaš informáciu o pripravovaných aktivitách a zároveň sa naučíš niečo nové nielen z oblasti IT.