Prejsť na navigáciu

BLOG: Koľko času venovať štúdiu s IT v kurze?

Začnime tým najdôležitejším. Time management je pri štúdiu kľúčový. Možno si hovoríš: "Ale ja mám prácu, alebo ešte študujem na strednej či vysokej škole, alebo sa možno dokonca starám o malých človiečikov počas rodičovskej dovolenky. Ako si mám teda nájsť čas na štúdium?“. No je tu aj dobrá správa - náš koncept vzdelávania je do istej miery flexibilný, šitý na mieru pre zamestnaných ľudí a dá sa prispôsobiť aj Tvojmu náročnému programu a všetkým zaneprázdneným.

Je prirodzené, že sa pýtame, koľko času by sme štúdiu mali venovať. Aj keď sa odpoveď môže líšiť v závislosti od jednotlivca a konkrétneho predmetu, existuje niekoľko všeobecných pokynov, ktoré je užitočné mať na pamäti. Dôležité je pochopiť, že učenie nie je univerzálny proces. Každý sa učí vlastným tempom a to, čo funguje pre jedného, nemusí platiť pre druhého. Preto je dôležité byť sám so sebou trpezlivý a neporovnávať svoj pokrok s ostatnými. Štúdie ukázali, že existujú určité faktory, ktoré môžu ovplyvniť to, koľko času trvá naučiť sa niečo nové. Napríklad:

1. Predchádzajúce znalosti
Ak už máš základy programovania či testovania, možno sa budeš učiť rýchlejšie ako niekto, kto začína od nuly. Vďaka konceptu štúdia IT v kurze má však každý rovnakú šancu a úplný začiatočník dokáže „dobehnúť“ toho, kto už má základy IT.

2. Zložitosť predmetu
Niektoré predmety sú vo svojej podstate zložitejšie a ich učenie si môže vyžadovať viac času a úsilia ako iné. Preto treba k štúdiu pristupovať zodpovedne a ísť doň naplno až po tom, ako sa stotožníme s myšlienkou, že nás bude stáť takmer všetok voľný čas. Získať novú zručnosť je ako postaviť dom – začneš základmi a postupne pridávaš ďalšie vrstvy, až kým nebudeš mať pevnú konštrukciu.

3. Štýl učenia
Rôzni ľudia majú rôzne štýly učenia - vizuálny, sluchový alebo kinestetický. Nájdi si preto  metódu či kombináciu metód učenia, ktorá Ti najlepšie vyhovuje. Vhodná stratégia môže proces učenia zefektívniť.

4. Množstvo stráveného času
Samozrejme, čím viac času stráviš štúdiom a praktickým cvičením, tým je pravdepodobnejšie, že daný predmet zvládneš. Naše webináre sa konajú 2-4 krát do týždňa vo večerných hodinách, takže sa ich môžeš zúčastniť aj po práci alebo škole. Nenechaj sa však „oklamať“ pohodlným načasovaním. Po každom z webinárov dostávajú študenti zadania, na ktorých pracujú, čím sa simuluje pracovný proces. Keďže sú zadania v rôznych úrovniach náročnosti a každý z nás má iné tempo práce, nedá sa presne určiť, koľko času zaberú rôznym študentom. Na štúdium je potrebné vyhradiť si dostatok časového priestoru, minimálne 3 hodiny denne za predpokladu, že študent porozumie učivu bez opätovného opakovania. Čas venovaný štúdiu je individuálny, nedá sa presne určiť a závisí od každého študenta.


Teraz si možno pomyslíš: "Páni, to je veľa času. Naozaj sa musím kvôli štúdiu vzdať takmer všetkého svojho voľného času?" Krátka odpoveď je áno, ale pozrime sa na to z opačnej strany. Ak sa rozhodneš študovať, investuješ do seba a svojej budúcej kariéry. Ber to ako základný vklad pre Tvoj profesionálny rast. Iste, možno budeš musieť obetovať čas venovaný Netflixu alebo znížiť počet hodín strávených skrolovaním sociálnych sietí, ale konečný výsledok bude stáť za to.

Ešte váhaš? Pri rozhodovaní mysli na to najpodstatnejšie, že štúdium programovania alebo testovania Ti môže otvoriť dvere do sveta plného príležitostí. Získaš nové zručnosti a vedomosti, ktoré môžu viesť k novej kariére a juniorskej pozícii v IT. Ktovie, možno nakoniec vytvoríš ďalšiu veľkú aplikáciu alebo softvér, o ktorom budú všetci hovoriť. 

My, v IT kurze, chceme, aby sa pre štúdium rozhodli tí, ktorí štúdium zvládnu a tí, pre ktorých to má zmysel. Aj preto záujemcom o štúdium ponúkame možnosť otestovať predpoklady pre prácu v IT v našom Free školení. Vyplň formulár a absolvuj konzultáciu, počas ktorej ti na základe výsledkov testov pomôžeme s výberom vhodného vzdelávacieho programu.

Nový semester začína 2.9.

Viac informácií

Ako sa prihlásiť?

Viac informácií

Prihlás sa dnes a získaj zľavu

Viac informácií

"Počítač, Google a veľa, veľa kávy."

Viac informácií

Ako uhradiť kurzovné?

Viac informácií

"Tí, ktorí kontrolujú kód, kontrolujú svet!"

Viac informácií

"Netreba čakať a odkladať štúdium."

Viac informácií

Kurzoviny

Viac informácií

"Najviac oceňujem prístup lektorov."

Viac informácií

"Prešiel som procesom zmeny."

Viac informácií

"IT bude stále v kurze."

Viac informácií

Ochutnávka nášho štúdia

Viac informácií

"Choď za svojim snom."

Viac informácií

Otázky a odpovede

Viac informácií

"Moje očakávania sa splnili."

Viac informácií

"Podstatný je záujem."

Viac informácií

Kontaktujte nás

Viac informácií

"V IT v kurze vedia, čo robia!"

Viac informácií

Prihlás sa do 30.6. a získaj zľavu 4%

Viac informácií

Preplatenie kurzovného pre UoZ

Viac informácií
x

ODCHÁDZAŠ?

Prihlás sa na odoberanie newslettra. Raz do mesiaca získaš informáciu o pripravovaných aktivitách a zároveň sa naučíš niečo nové nielen z oblasti IT.