Prejsť na navigáciu

Prečo sa stať Software Testerom?

Čo robí Software Tester?

Úlohou testera je predovšetkým odhaľovanie chýb v softvérovej aplikácii s cieľom vyvinúť spoľahlivý, stabilný a účelný softvér. S rastúcou zložitosťou softvéru rastie aj dôležitosť a dopyt po takejto činnosti. Podľa typu a funkcionality softvéru sa používajú rôzne druhy testovania, ako napr. funkčné testovanie, záťažové testovanie, testovanie bezpečnosti.

Štruktúra činností testera je podobná ako pri mnohých iných pozíciách - príprava podmienok pre testovanie, vlastné testovanie, vyhodnotenie výsledkov, ich následná interpretácia a návrh riešenia na odstránenie vzniknutých nedostatkov.

Software Tester vykonáva aj opätovné testovanie zistených chýb a nedostatkov, dodržiava požadovanú kvalitu testovania procesov. Jeho úlohou je aj spolupráca s ostatnými členmi testovacieho tímu, analytikmi, programátormi a projektovým manažérom.

Prečo začať v IT ako Software Tester?

  1. Je to najjednoduchšia cesta  do sveta IT. Pozor! Nie je jednoduchá, no je to skvelý štart kariéry. Na pozíciu Junior testera sú kladené najnižšie požiadavky a vysokoškolský titul nie je požadovaný. Často dokonca ani vysoká úroveň znalosti cudzích jazykov.
  2. Aktuálne je len na jednom z pracovných portálov okolo 158 pracovných ponúk na pozíciu Software Tester, a to nielen v Bratislave a Košiciach. Či si z Považskej Bystrice, Popradu, Liptovského Mikuláša, prácu si ako Software Tester nájdeš.
  3. Tester nie je „klikač“. Tester má vysoko vyvinuté analytické myslenie, je komunikatívny a má veľmi dobré pozorovacie schopnosti a dávku kreativity.
  4. Tester nie je nepriateľ programátora. Naopak. Tester je nevyhnutnou súčasťou tímu a tímový hráč. Rovnako, ako každému z členov, ide aj testerovi o to, aby bol produkt zákazníkovi dodaný v čo najlepšej kvalite.
  5. Práca testera nie je stereotyp. Tester často testuje aplikácie, weby, softvér z úplne iného „súdka“. Musí držať krok s dobou a pri moderných technológiách sa naozaj denne naučí niečo nové.
  6. Byť testerom je poslanie. Neustále niečo zlepšuješ. 
  7. Budeš členom silnej komunity – na mnohých platformách exitujú veľké skupiny, kde si testeri navzájom naozaj pomáhajú, radi diskutujú o postupoch a aktuálnych témach v ich odbore.
  8. To, čo sa ako tester naučíš, môžeš využívať celé roky na množstve pozícií a otvárajú sa Ti dvere do celého spektra pracovných pozícií. Z testerov sú najčastejšie konzultanti, business analytici či projektoví manažéri.
  9. Nástupný plat Software Tester JUNIORA je 1 100 - 1 400 €. Je potrebné zdôrazniť, že v IT je nástupný plat skutočne len nástupný a po skúšobnej dobe naozaj porastie.
  10. Viete si predstaviť lepšiu činnosť, ako celý deň hovoriť ľuďom, čo majú robiť lepšie?

Ak si chceš prečítať o tom, ako vyzerá práca testera v reálnom živote, prečítaj si interview s našim absolventom Adamom, ktorý dnes pracuje ako Testing Specialist v Erste Group.

IT v kurze ti prináša príležitosť stať sa Software Testerom, a to prostredníctvom:

Štúdium otvárame dvakrát ročne, a to vždy vo februári a v septembri. Konkrétne termíny začiatku sú uvedené pri každom programe. Za včasné prihlásenie v rámci zľavového countdownu Ti vieme poskytnúť zľavu až do výšky 10% z celkovej ceny kurzovného.

Chcem vedieť viac

Nový semester začína 2.9.

Viac informácií

Ako sa prihlásiť?

Viac informácií

Prihlás sa dnes a získaj zľavu

Viac informácií

"Počítač, Google a veľa, veľa kávy."

Viac informácií

Ako uhradiť kurzovné?

Viac informácií

"Tí, ktorí kontrolujú kód, kontrolujú svet!"

Viac informácií

"Netreba čakať a odkladať štúdium."

Viac informácií

Kurzoviny

Viac informácií

"Najviac oceňujem prístup lektorov."

Viac informácií

"Prešiel som procesom zmeny."

Viac informácií

"IT bude stále v kurze."

Viac informácií

Ochutnávka nášho štúdia

Viac informácií

"Choď za svojim snom."

Viac informácií

Otázky a odpovede

Viac informácií

"Moje očakávania sa splnili."

Viac informácií

"Podstatný je záujem."

Viac informácií

Kontaktujte nás

Viac informácií

"V IT v kurze vedia, čo robia!"

Viac informácií

Prihlás sa do 30.6. a získaj zľavu 4%

Viac informácií

Preplatenie kurzovného pre UoZ

Viac informácií
x

ODCHÁDZAŠ?

Prihlás sa na odoberanie newslettra. Raz do mesiaca získaš informáciu o pripravovaných aktivitách a zároveň sa naučíš niečo nové nielen z oblasti IT.