Prejsť na navigáciu

Prečo pracovať v IT?

Ľudia získavajú, uchovávajú a spracovávajú informácie odjakživa. Mení sa len spôsob a úroveň využitia. Prvotným a dodnes najdôležitejším uplatnením informácií bola a je komunikácia, teda prenos informácií. Postupom času sa tento prenos stal sofistikovanejším do takej miery, že vznikol samostatný vedný odbor, ktorý dnes vo všeobecnosti nazývame informačné technológie.

Prečo si však vybrať IT ako odvetvie, v ktorom by si chcel pracovať? Vysoký plat - to je najčastejšia odpoveď. Dôvodov je však omnoho viac, než by sa mohlo zdať. A možno aj oveľa lákavejších ako spomínaný plat. Či už uvažuješ nad kariérnym rastom, alebo nad zmenou svojho súčasného zamestnania, kariéra v oblasti IT je najlepšou možnosťou. 

Dôvodov, prečo je to tak, je hneď niekoľko: 

 1. Neustále rastúci dopyt po IT-čkároch
  Nemožno poprieť, že technologický priemysel je prepojený s takmer každým priemyselným odvetvím na našej planéte. Zatiaľ, čo sa veľa firiem snaží minimalizovať množstvo pracovných pozícií, pracovné miesta v oblasti technológií zažívajú nevšedný boom.

  Tento trend sa, nepochybne, tak skoro nezmení. Pri prevádzkovaní podnikových systémov budú mať technológie čoraz väčšie zastúpenie. Dnes práve IT posúva všetky procesy, teda aj celé podniky, vpred. IT na vysokej kvalitatívnej úrovni robí z každej väčšej firmy na trhu konkurencieschopného hráča. Ktokoľvek so všeobecnými alebo odbornými vedomosťami z tejto oblasti bude v dohľadnej dobe veľmi žiadaný.

 2. Vznik nových pracovných pozícií
  Táto výhoda, samozrejme, priamo súvisí s predchádzajúcim bodom. Dnes je IT v každom odvetví - vrátane maloobchodu, dizajnu, poisťovníctva, bankovníctva, letectva, energetiky a zdravotníctva. Poskytuje infraštruktúru a nástroje, ktoré každá organizácia potrebuje na svoje fungovanie a rast.

  Pracovné roly sú rovnako rozmanité. Všetky odvetvia potrebujú, aby dizajnéri a vývojári vytvorili vlastný hardvér, softvér, multimédiá a obchodné aplikácie. Len tak môžu rásť a vytvárať inovácie. Okrem týchto nových aplikácií potrebujú priemyselné odvetvia ľudí, ktorí dokážu riadiť a rozumieť funkcionalite IT systémov a môžu tak poskytovať podporu - internú aj externú. Roly v IT sú veľmi pestré a vyžadujú si technické, sociálne i obchodné zručnosti.

 3. Každý sa nájde
  Vďaka spomínanej rozmanitosti si svoju vysnenú pozíciu nájde určite každý. Máš cit pre detail? Máš silné analytické či strategické myslenie? Si dobrý v počítačových hrách? Doteraz si sa venoval účtovníctvu? Zaujíma Ťa bezpečnosť? Ver či nie, ak si odpovedal na ktorúkoľvek otázku kladne, v IT je určite pozícia vhodná práve pre Teba! IT sa stalo základom, ktorý stojí za úspechom nejednej spoločnosti. Vďaka nemu môžu firmy komunikovať, vyrábať, rásť, inovovať, alebo mať skvelo nastavený marketing.

 4. Ľahko zmeníš zameranie
  Súčasná generácia je ovplyvnená mnohými faktormi a táto rýchla doba niekedy spôsobuje, že túžime po zmene, raste alebo naopak, po spomalení a pokojnejšom živote oveľa častejšie ako kedysi. IT je aj v tomto ohľade tou najlepšou alternatívou. Keďže ponúka mnoho príležitostí, kde sa uplatniť, vždy je možnosť vybrať sa inou cestou. Prestal Ťa baviť webdizajn? Využi skúsenosti a staň sa napríklad odborníkom na User experience (UX) alebo User Interface (UI).
  User experience (UX) je oblasť dizajnu, ktorá sa zameriava na pocity a zážitky človeka pri interakcii so systémom, či už ide o webovú stránku, aplikáciu alebo softvér. UX sa zaoberá výskumom cieľovej skupiny užívateľov, interakčným dizajnom, tvorbou prototypov a wireframov alebo scenármi.
  User Interface (UI) sa sústreďuje na vývoj rozhrania systému v prípade aplikácie, webovej stránky alebo softvéru. UI rieši farebnú škálu, typografické prvky, vizuálny dizajn alebo rozloženie prvkov.

  Podobných kombinácií je v IT nesmierne veľa. Ak si to porovnáme napríklad s medicínou či právom, v IT sa nepotrebuješ roky pripravovať na novú pozíciu. Často sa „doučíš“ chýbajúce časti naozaj veľmi rýchlo a v kombinácii s Tvojimi skúsenosťami tak môžeš byť dokonalým kandidátom pre danú oblasť.

 5. Dynamická a kreatívna práca
  IT je veľmi kreatívna a dynamická oblasť. „Zrod, život a smrť aplikácií” predstavuje nespočetné množstvo záhad, nových výziev a interakcií s kolegami. Väčšina IT-čkárov by Ti celkom isto potvrdila, že sú fanúšikmi záhad, hlavolamov a kreatívnych hier, alebo ich obľubovali už v detstve. Je len minimum IT pozícií, v ktorých by Ti hrozila monotónnosť. IT-čkár sa takmer každý deň naučí niečo nové. Sústavne hľadá nové, inovatívne riešenia a nachádza možnosti, ako niečo vylepšiť z hľadiska funkcionality alebo z pohľadu používateľa.

 6. Hmatateľné výsledky
  Vieš si predstaviť pocit, keď aplikáciu, na ktorej si pracoval, využívajú tisícky používateľov? Ak Tvoji kamoši nakupujú v e-shope, ktorý si navrhol? Ak Tvoj návrh vylepšenia softvéru zachráni niekomu život? No nie je to úžasná predstava?

 7. Práca odkiaľkoľvek
  Ak si IT-čkár zmyslí, že si zbalí kufre, lebo ho štvú susedia, už zajtra môže pracovať aj z druhého konca našej planéty. Dokonca aj bez zmeny zamestnávateľa. To sa takému lekárovi či bankárovi stať nemôže. V IT nie je tento trend žiadnou novinkou a dnes je to priam nutnosťou.

 8. Benefity
  Benefity, o akých sa ti ani nesnívalo... Keďže v tomto sektore je neustála núdza o zamestnancov, medzi spoločnosťami prebieha malá vojna o každého z nich. Niekedy však už plat nehrá rozhodujúcu úlohu. Firmy preto hľadajú iné cesty a nimi sú už spomínané benefity. Často môžu práve tie významne ovplyvniť rozhodnutie uchádzača. Benefity zabezpečujú tzv. work-life balans, sú neoddeliteľnou časťou mzdy a sú tiež nástrojom na akvizíciu nových zamestnancov. Medzi najzaujímavejšie patria: 13. a 14. plat, preplatenie športových aktivít, sick days, preplatené voľno na zotavenie, strava nad rámec zákona, narodeninové voľno, voľno navyše pri narodení dieťaťa, flexibilný pracovný čas, nápoje a ovocie zadarmo, oddychová miestnosť alebo relaxačná zóna, cvičenie alebo masáže v kancelárii, či škôlka pre deti zamestnancov. Čo by upútalo teba?

 9. Nižšia investícia času a peňazí
  Na rozdiel od mnohých dobre platených povolaní, nemusíš pre prácu v IT roky študovať na univerzite a ani nepotrebuješ množstvo drahých vzdelávacích pomôcok alebo inštrumentov. Úspech v tomto svete dosiahneš dokonca aj bez vzdelania v danom odbore. Rozhodujú vedomosti v konkrétnej oblasti a praktické zručnosti. Učíš sa celý život a v IT to platí obzvlášť.

 10. Šancu máš aj Ty
  Ak máš predpoklady a chuť na sebe pracovať, neváhaj. Nauč sa u nás všetko, čo potrebuješ a ži v tomto svete plnom výhod. IT-čkárom sa síce nestaneš zo dňa na deň, no s nami to zvládneš už za 5 mesiacov absolvovaním online štúdia. Dokonca aj popri zamestnaní.


O finančnom ohodnotení zrejme nemusíme písať. Nie je tajomstvom, že dnes sú IT-čkári najlepšie platenými zamestnancami.

Ak Ti tento blog potvrdil, čo si si už dávno myslel a rád by si sa aj Ty zamestnal vo svete plnom výhod a zaujímavých benefitov, my v IT v kurze Ti radi ukážeme ako na to. 

Štúdium je koncipované tak, že po absolvovaní 5-mesačného programu si pripravený na nástup na juniorskú pozíciu. Absolventi majú zároveň možnosť popri práci ďalej pokračovať v štúdiu, zvyšovať si tak svoju kvalifikáciu a súbežne nadobúdať prax v zamestnaní. Ideálna kombinácia. O tom, že štúdium s IT v kurze je tá najlepšia cesta do sveta IT, sa presvedčili už mnohí naši absolventi. Prečítaj si ich príbehy a recenzie.

Ak potrebuješ poradiť, radi Ti poskytneme všetky potrebné informácie a pomôžeme Ti s výberom vhodného typu štúdia. Kontaktuj nás telefonicky, e-mailom či správou a my určite nájdeme najvhodnejšie riešenie práve pre Teba.

Štúdium otvárame dvakrát ročne, a to vždy vo februári a v septembri. Konkrétne termíny začiatku sú uvedené pri každom programe. Za včasné prihlásenie v rámci zľavového countdownu Ti vieme poskytnúť zľavu až do výšky 10% z celkovej ceny kurzovného.

Chcem vedieť viac


Nový semester začína 2.9.

Viac informácií

Ako sa prihlásiť?

Viac informácií

Prihlás sa dnes a získaj zľavu

Viac informácií

"Počítač, Google a veľa, veľa kávy."

Viac informácií

Ako uhradiť kurzovné?

Viac informácií

"Tí, ktorí kontrolujú kód, kontrolujú svet!"

Viac informácií

"Netreba čakať a odkladať štúdium."

Viac informácií

Kurzoviny

Viac informácií

"Najviac oceňujem prístup lektorov."

Viac informácií

"Prešiel som procesom zmeny."

Viac informácií

"IT bude stále v kurze."

Viac informácií

Ochutnávka nášho štúdia

Viac informácií

"Choď za svojim snom."

Viac informácií

Otázky a odpovede

Viac informácií

"Moje očakávania sa splnili."

Viac informácií

"Podstatný je záujem."

Viac informácií

Kontaktujte nás

Viac informácií

"V IT v kurze vedia, čo robia!"

Viac informácií

Prihlás sa do 31.7. a získaj zľavu 2%

Viac informácií

Preplatenie kurzovného cez ÚP

Viac informácií
x

ODCHÁDZAŠ?

Prihlás sa na odoberanie newslettra. Raz do mesiaca získaš informáciu o pripravovaných aktivitách a zároveň sa naučíš niečo nové nielen z oblasti IT.