Prejsť na navigáciu

Absolventi hovoria za nás: Eva Pojezdalová

Evka je ďalšou absolventkou štúdia IT v kurze, ktorú sme poprosili o to, aby vyrozprávala svoj príbeh o ceste ku skvelej práci. Štúdium zvládla počas rodičovskej dovolenky, za čo má, rovnako ako všetky naše absolventky štúdia s materskými povinnosťami, náš veľký obdiv. Veríme, že aj pre Teba bude veľkou inšpiráciou.

Volám sa Evka a žijem v Trnave. Už počas štúdia na Obchodnej akadémii, kedy moji starší bratia študovali IT, som sa začala pohrávať s myšlienkou, že by to mohlo byť niečo pre mňa. Chýbali mi však základy, a tak som si ako kompromis pre vysokoškolské štúdium vybrala Hospodársku informatiku na Technickej univerzite v Košiciach. Štúdium bolo zaujímavé, osvojila som si znalosti z rôznych oblastí, ako napr. úvod do programovania, základy programovania, databázy, data mining, počítačové siete, strojové učenie, umelá inteligencia, procesné riadenie a iné. Objavovať svet informačných technológií bolo pre mňa inšpiratívne. 

Po skončení štúdia som sa vrátila na stredné Slovensko, odkiaľ pochádzam, a snažila som sa nájsť prácu v odbore. Avšak neúspešne. Preto som začala hľadať aj v iných oblastiach. Zamestnala som sa v bankovníctve. Práca bola zaujímavá, priniesla mi nové smerovanie do života a možnosti kariérneho rastu. Napriek tomu ma to stále ťahalo späť k oblasti, ktorú som vyštudovala.

Počas pôsobenia v banke prišlo najkrajšie obdobie v mojom živote, bolo ním narodenie mojej dcérky. S blížiacim sa koncom materskej dovolenky som si čoraz viac uvedomovala, že ak zmenu neurobím teraz, tak možno nepríde už nikdy. Snívala som o tom, že sa mi predsa len podarí uplatniť sa v IT. Keďže sa v tejto oblasti za krátky čas zmení mnoho, potrebovala som nakopnúť, aktualizovať a doplniť vedomosti. Vďaka sociálnym sieťam som natrafila na IT v kurze. Ich prácu a výsledky som sledovala celé dva roky. Páčilo sa mi, že nesľubujú zázrak za pár dní či týždňov, ale ponúkajú dlhodobé a kvalitné vzdelanie s perspektívou. Najviac ma zaujalo to, že vzdelávajú online formou. Počas materskej dovolenky iná možnosť ani neprichádzala do úvahy, keďže som veľakrát bola s dcérou sama aj v poobedných či večerných hodinách.  

Poradila som sa s manželom. Vlastne, on ma „dokopal“ k tomu, aby som nabrala odvahu, a tak som vyplnila nezáväzný online formulár na itvkurze.sk. V krátkom čase ma kontaktovali, vysvetlili mi všetky podrobnosti o štúdiu a jeho financovaní. V rámci konzultácií mi pomohli s výberom vhodného programu, ktorým bol Software Tester. V mojej konkrétnej situácii mamičky na materskej, keď peňazí nie je nazvyš, mi bola ponúknutá možnosť tzv. odložených splátok. Študent zaplatí na úvod zápisné a zvyšok z ceny kurzovného až po ukončení štúdia, kedy je veľký predpoklad toho, že sa absolvent zamestná a splátky pre neho nebudú problémom. Bola to pre mňa skvelá možnosť a nakoniec, keďže som spĺňala určité kritériá, po schválení žiadosti aj realita.

Priznávam, mala som pochybnosti o tom, ako s dvojročným dieťaťom zvládnem toto náročné štúdium za päť mesiacov. Obavy som mala aj z webinárov, ktoré trvajú dve hodiny a ako som už spomenula, veľakrát som počas webinára bola s dcérou sama. Sústrediť sa na výklad lektora a zároveň aj dozerať na dieťa, bolo náročné. Našťastie z každého webinára bol k dispozícii záznam, a tak som sa kedykoľvek mohla vrátiť k prednáške. Veľkou oporou bol môj manžel, ktorý, vždy keď sa dalo, bol počas webinárov s dcérkou a zároveň mi aj mimo webinárov vytváral priestor na štúdium. A tak som na zadaniach a úlohách pracovala najčastejšie večer a cez víkend, keď som na dieťa nebola sama. Celkovo som štúdiu venovala približne 2-3 hodiny denne. 

Štúdium prekonalo moje očakávania. Vďaka konceptu a následnosti jednotlivých tém bolo zaujímavé. Niektoré časti mi boli známe, iné boli pre mňa novinkou. Veľa som sa naučila a rozšírila som si vedomosti. Milo ma prekvapila vysoká odbornosť a kvalita lektorov. To, čo učia, poznajú z praxe. Komunikáciu a fungovanie celého tímu IT v kurze hodnotím na jednotku! Vždy, keď študent niečo potrebuje, spätná väzba je rýchla. Ten pocit opory počas celého štúdia považujem za veľmi dôležitý, pomáha.

fb_evka-pojezdalova_01.png
Som veľmi spokojná aj s výberom vzdelávacieho programu. Ak by som aj v budúcnosti zvažovala prácu programátora, pohľad testera mi ponúka úplne iný, cenný uhol pohľadu. Zároveň si uvedomujem, že aj programátor si musí vedieť výsledok svojej práce najskôr otestovať.

Po absolvovaní vzdelávacieho programu som rozoslala životopisy, ale prišla ponuka podieľať sa na zaujímavom projekte od IT v kurze. Bola som na vážkach, no keďže som bola oslovená priamo mojím lektorom a ponuka súvisela s projektom, na ktorom som kooperovala už ako študentka, rozhodla som sa ju prijať. 

Nástup do zamestnania bol hladký, najmä vďaka tomu, že medzi štúdiom online formou a prácou z domu nie je veľký rozdiel. Štúdium ma plnohodnotne pripravilo na nástrahy home officu po technickej stránke a aj z hľadiska sebadisciplíny. V úvode som bola súčasťou malého kolektívu, mali sme naozaj veľa práce, čo bolo náročné, no vďaka skvelej podpore teamleadera som sa celkom rýchlo rozbehla. Po roku a pol pracujem už na kombinovanej pozícii Teamleadera Software Testerov a Junior Analytika. Dnes môžem skutočne povedať, že robím to, čo ma baví. Pracujem vo veľmi dobrom kolektíve a práca nie je jednotvárna. Naučila som sa priorizovať, byť skutočne flexibilná a uplatňovať poznatky z time manažmentu. Je super, že môžem pracovať odkiaľkoľvek a popri práci na reálnom projekte sa s IT v kurze naďalej vzdelávať.

Pre tých, ktorí nad štúdiom uvažujú, mám jasný odkaz – nečakajte. Vývoj v IT napreduje veľmi rýchlo a práce bude vždy dosť. Netreba sa báť niekde začať a následne sa odraziť správnym smerom. Je tu priestor na rozvoj a určite si každý s predpokladmi nájde svoj smer, oblasť, v ktorej sa bude cítiť doma. Veľkou výhodou štúdia IT v kurze je, že študent potrebuje len počítač a internet, nemusí byť viazaný na miesto a je flexibilný. Istota toho, že mám obrovské možnosti kedykoľvek zmeniť prácu, mám sa kam kariérne posúvať a nehrozí mi stereotyp, je úžasná. Platové možnosti sú v IT tiež úplne inde... Dnes by som sa určite rozhodla rovnako, bola to trefa do čierneho!

Nový semester začína 2.9.

Viac informácií

Ako sa prihlásiť?

Viac informácií

Prihlás sa dnes a získaj zľavu

Viac informácií

"Počítač, Google a veľa, veľa kávy."

Viac informácií

Ako uhradiť kurzovné?

Viac informácií

"Tí, ktorí kontrolujú kód, kontrolujú svet!"

Viac informácií

"Netreba čakať a odkladať štúdium."

Viac informácií

Kurzoviny

Viac informácií

"Najviac oceňujem prístup lektorov."

Viac informácií

"Prešiel som procesom zmeny."

Viac informácií

"IT bude stále v kurze."

Viac informácií

Ochutnávka nášho štúdia

Viac informácií

"Choď za svojim snom."

Viac informácií

Otázky a odpovede

Viac informácií

"Moje očakávania sa splnili."

Viac informácií

"Podstatný je záujem."

Viac informácií

Kontaktujte nás

Viac informácií

"V IT v kurze vedia, čo robia!"

Viac informácií

Prihlás sa do 30.6. a získaj zľavu 4%

Viac informácií

Preplatenie kurzovného pre UoZ

Viac informácií
x

ODCHÁDZAŠ?

Prihlás sa na odoberanie newslettra. Raz do mesiaca získaš informáciu o pripravovaných aktivitách a zároveň sa naučíš niečo nové nielen z oblasti IT.