Prejsť na navigáciu

Kurzoviny

Stáž. Jednou nohou v IT.

Máš pocit, že sa svet „zastavil“? Omyl! Ak hľadáš oblasť, kde môžeš svoju kariéru poriadne nakopnúť, si na správnej adrese. Viac Ti povedia naši absolventi, ktorí momentálne stážujú v medzinárodných firmách. Aj napriek všetkým opatreniam ...
viac

BLOG: IT-čkárom za 5-mesiacov? S IT v kurze áno!

Opäť si si sadol ku knihám či obohratým tutoriálom a začal starým dobrým „Hello world“? A opäť to skončí prvým neúspechom, s ktorým si nebudeš vedieť dať rady? Neobjavuj koleso...Stav na rokmi brúsené a overené postupy a koncept, ktorý Ti zaručí úspech! S nami nestratíš chuť, ani motiváciu. S nami v tom nebudeš sám!
viac

BLOG: Lepšia budúcnosť začína investíciou

Ako si vybrať tú najlepšiu cestu financovania štúdia? Poradia Ti naši absolventi...
viac

BLOG: Prečo sa učiť cudzie jazyky? A prečo práve nemčinu?

Sprechen Sie Deutsch? Mal by si....


viac

BLOG: Ako vytvoriť silné heslo

Nechce sa vám čítať? Nemáte teraz čas? Šetríte si zrak? Tento článok si môžete kedykoľvek vypočuť ako zdarma dostupný podcast na Spotify, iPhone, Stitcher, Tunein alebo na  Androide.
viac

Kariéra na mieru? Každý má inú predstavu …

Školenie či 3-ročné štúdium? Každý si nájde to svoje.
viac

BLOG: IT pozícia očami absolventa: QA Engineer

Čo obnáša práca QA Engineer? Dozvieš sa v rozhovore s Lukášom, ktorý v roku 2015 absolvoval program Software Tester a dnes pracuje pre spoločnosť, ktorá vyvíja zdravotnícky software.


viac

Prečo pracovať v IT?

Nejde len o peniaze ...


viac

BLOG: Ovládaš balík MS Office, alebo si to len myslíš?

Mnohí uchádzači o zamestnanie zabúdajú na to, že budúci zamestnávateľ si veľmi ľahko overí, aká je skutočná úroveň Tvojich znalostí.


viac

BLOG: IT pozícia očami absolventa: Application Development Analyst

Janka v roku 2018 absolvovala vzdelávací program C# Developer Junior a vypracovala sa na zaujímavú pozíciu Application Development Analyst v spoločnosti Accenture. 


viac

BLOG: Si kúzelník s citom pre detail? Staň sa Front-End Developerom!

Nejde len o farby a fonty, front-end je riadna divočina...


viac

BLOG: Čo je Java a prečo si na štúdium zvoliť práve ju?

Druh kávy, druh tabaku či ostrov. A aj najžiadanejší programovací jazyk na svete.
viac

BLOG: Prečo sa stať Software Testerom?

Uchádzači o naše štúdium často nemajú predstavu o tom, aká je pracovná náplň jednotlivých pracovných povolaní. Najmä ak jednotlivé z nich poznajú len zo zastaralých stereotypov, mylných predstáv a vtipov. Dnes si preto povieme viac o tom, že Software Tester nie je len „klikačom“ a o tom, čím je zaujímavá táto pracovná pozícia.
viac

BLOG: IT pozícia očami absolventa - Testing Specialist

Adam je našim ďalším úspešným absolventom vzdelávacieho programu Software Tester a dnes okrem iného testuje správne fungovanie mobilnej aplikácie George.


viac

BLOG: Výhody štúdia s IT v kurze

Prečo študovať práve s nami? V nasledujúcom blogu nájdeš výhody nášho štúdia.
viac

BLOG: IT chce práve Teba!

Prečo? Dopyt po špecialistoch v IT stále rastie. Informatikov firmy potrebujú ako soľ a sú ochotné za kvalitu aj náležite zaplatiť. IT možno nikdy nebolo v tvojom hľadáčiku na prvom mieste, no začať pracovať na dobre ohodnotenej pozícii v IT je možno jednoduchšie, ako si myslíš. IT firmy totiž dnes nehľadajú len expertov, ale aj ľudí na juniorske pozície. 


viac

BLOG: IT pozícia očami absolventa - SAP Consultant

Marek absolvoval vzdelávací program Software Tester... a viac o svojej aktuálnej pracovnej pozícií Vám povie sám.


viac

BLOG: Ako postupovať, ak sa chcem prihlásiť?

Človek údajne spraví každý deň až 35 000 rozhodnutí. Väčšinu z nich si neuvedomujeme.

Úspešní ľudia robia rozhodnutia rýchlo a menia ich pomaly – ak vôbec.
Čo je však ďalším krokom, ak si sa pre štúdium s IT v kurze už rozhodol?


viac

BLOG: Nauč sa jazyk budúcnosti

"Koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom"
Táto stará múdrosť sa v dnešnej modernej dobe potvrdzuje stále viac a viac, keďže znalosť cudzieho jazyka nám ponúka mnoho možností a uľahčuje nám život. Bolo tomu tak už v časoch moreplavcov a obchodných cestujúcich. Aký jazyk je však jazykom budúcnosti?


viac

BLOG: Vieš o lepšej investícii, než je vzdelanie?

Vzdelanie je investíciou pre lepšiu budúcnosť a o jej zhodnotení rozhodneš iba Ty. Je najperspektívnejšou investíciou v akejkoľvek fáze života. Prináša príležitosti rastu či úplnej zmeny života.
viac

Rozhovor s Radoslavom Mlynčekom zo spoločnosti TITANS freelancers

Často sa nás pýtate, či je v dnešnom svete možné stať sa IT-čkárom bez predchádzajúcich skúseností či vysokoškolského vzdelania. Vyspovedali sme preto odborníka z praxe. Je ním Radoslav Mlynček, ktorý je súčasťou tímu špecialistov na nábor na IT pozície v spoločnosti TITANS freelancers. Pozrite si krátke video alebo prečítajte rozhovor.
viac

Rozhovor s Lukášom Fabulom

Lukáš nastúpil do vzdelávacieho programu Software Tester bez predchádzajúcich skúseností v IT. Pracoval v automobilovom priemysle na 3-zmennú prevádzku, ale vďaka odhodlaniu a trpezlivosti (aj za cenu, že obetoval na istý čas svoje koníčky) patrí medzi úspešných absolventov a dnes pracuje v IT firme ako Tester Specialist.
viac

Rozhovor s Luciou Doubravovou

Lucka v roku 2019 absolvovala 5-mesačný vzdelávací program Software Tester. Momentálne sa jej veľmi darí, pracuje v spoločnosti ESET ako Junior Integration Test Engineer.
viac