Prejsť na navigáciu

Kurzoviny

VÝHODY ŠTÚDIA: Reálne skúsenosti

Prečo si vybrať na štúdium práve IT v kurze? Pretože okrem množstva iných výhod ponúka aj reálne skúsenosti. Kto iný, ako naši absolventi, by bol fundovanejší na to, aby Ti o tom povedal?


viac

Je programovanie náročné? S týmito vlastnosťami je určite jednoduchšie.

Každý z nás sa rodí s inými predpokladmi a každý z nás dokáže vynikať v niečom inom. V tom je čaro rozmanitosti nášho sveta. Často ani netušíme, čo sa v nás skrýva a aké sú naše možnosti. Týchto 11 vlastností napovie, či máš k IT bližšie, než si si myslel. Celkom určite Ťa prekvapí bonusová vlastnosť!


viac

Rozhovor s absolventkou - Tatianou Svetlíkovou

Tatiana bola po ukončení štúdia podnikania na Strednej odbornej škole nezamestnaná, no vďaka finančnej výpomoci od neinvestičného fondu Young Talent Support (fond zriadený na podporu mladých talentov) absolvovala 5-mesačný INTENZÍVNY vzdelávací program Software Tester+Office Specialist/Manager. Dnes vďaka tomu pracuje v medzinárodnej spoločnosti IBM ako L1 support pre internú aplikáciu.


Prečítajte si rozhovor s Tatianou ...


viac

IT-čkárom sa nenarodíš, IT-čkárom sa stávaš

Takmer s každou profesijnou skupinou je spojených niekoľko stereotypov, ale veľa z nich súvisí s IT odvetvím. Často sú to mýty, ktoré stoja za strachom začať kariéru v najperspektívnejšom odvetví...


viac

Rozhovor s Tiborom Mészárosom

Vyspovedali sme Tibora Mészárosa, absolventa vzdelávacieho programu Software Tester. Po úspešnom absolvovaní programu sa mu podarilo získať prácu v medzinárodnej spoločnosti Accenture, v ktorej pôsobí už siedmy rok na pozícii Automation Tester.


viac

IT pozícia očami absolventa: Salesforce Marketing Cloud Developer

Michal v roku 2018 úspešne absolvoval vzdelávací program Java Developer Junior. Viac o svojej práci prezradí v rozhovore.
viac

Pracovné príležitosti v IT

Neustále rastúci dopyt je dôkazom, že odborníkov v oblasti IT nebude nikdy dostatok. Zabezpečujú plynulý chod spoločnosti a sú jedinými, ktorí skutočne poznajú technické a organizačné aspekty organizácie. Či už ide o sieťového inžiniera, ktorý sa stará o sieť spoločnosti, alebo webového vývojára, ktorý navrhuje a vyvíja webové stránky aaplikácie. Tieto pracovné miesta sú vždy žiadané a vo svete technologického veku ich počet narastá.


viac

SOFT SKILLS: Najlepšia zbraň na trhu práce

Zabojuj o svoje miesto na trhu práce. Vytiahni tie najsilnejšie zbrane – mäkké zručnosti (Soft Skills).


viac

Je štúdium s IT v kurze predprípravou na moderný systém práce v zamestnaní?

Áno, aj toto je jednou z množstva výhod nášho štúdia.


viac

Je Java Tvoja šálka kávy?

Java. Celebrita či skutočný kráľ programovacích jazykov?


viac

Čo je C# a prečo si na štúdium zvoliť práve C#?

Chceš sa naučiť programovať? Vyber si  COOL jazyk! Vyber si C#"
viac

Nie je online ako online

Čo je hlavnou ingredienciou skúseného lektora a jednou z výhod nášho online štúdia?
viac

Zručnosti (nie tak ďalekej) budúcnosti

Technik veterných turbín, biochemický inžinier, pilot dronov, virtuálny asistent, webový analytik...To sú len niektoré zo stoviek povolaní, ktoré vznikli až v 21.storočí. O mnohých by sme kedysi ani len nesnívali a vnímali by sme ich ako sci-fi. Ťažko by sme si predstavili, že ich budeme vykonávať práve my.


viac

Výhody online štúdia IT v kurze

Rozhodnutie, či sa pustiť do štúdia, je veľké. Akokoľvek sa na to pozrieme, štúdium vždy oveľa viac dáva, než berie. Stojí čas i peniaze, no zabezpečí lepšiu budúcnosť, o akej by sa inak nedalo ani len uvažovať. Získané vzdelanie prinesie nielen úžitok, či už ide o príjem, kariérny postup, rozvoj zručností a pracovné príležitosti, ale i sebavedomie a postavenie v spoločnosti, komunite. Už roky je známe, že krajiny s lepším vzdelaním bývajú zdravšie, majú vyššiu mieru ekonomickej stability, nižšiu kriminalitu a väčšiu rovnosť.

viac

Warum Deutsch?

Snívaš o tom, ako si vybuduješ skvelú kariéru? Príležitostí a možností je mnoho. Jedno je však isté – znalosť cudzích jazykov Ti na ceste za vysnenou prácou veľmi pomôže. Vedieť viac ako jeden jazyk je v dnešnom svete takmer nevyhnutné. Väčšina spoločností je globálna a dopyt po uchádzačoch ovládajúcich viac ako jeden jazyk je veľmi vysoký. Angličtina je dnes viac - menej samozrejmosťou. Prečo si ako druhý vybrať nemčinu?
viac

Ako si správne vybrať vzdelávací program?

Naša budúcnosť je ovplyvnená predovšetkým našimi rozhodnutiami. Menšími či väčšími, no všetky nás niekam posúvajú. Ako sa však správne rozhodovať? Mať čo najviac informácií či počúvať intuíciu? 


viac

Štúdium bez praxe či práca bez vzdelania?

...na danú pracovnú pozíciu prijmeme absolventa vysokej školy, s minimálne 10-ročnou praxou v danom odbore...
Áno, vtip. Podobnosť s realitou čisto náhodná... Alebo ani nie?
viac

Stáž. Jednou nohou v IT.

Máš pocit, že sa svet „zastavil“? Omyl! Ak hľadáš oblasť, kde môžeš svoju kariéru poriadne nakopnúť, si na správnej adrese. Viac Ti povedia naši absolventi, ktorí momentálne stážujú v medzinárodných firmách. Aj napriek všetkým opatreniam ...
viac

IT-čkárom za 5 mesiacov? S IT v kurze áno!

Opäť si si sadol ku knihám či obohratým tutoriálom a začal starým dobrým „Hello world“? A opäť to skončí prvým neúspechom, s ktorým si nebudeš vedieť dať rady? Neobjavuj koleso...Stav na rokmi brúsené a overené postupy a koncept, ktorý Ti zaručí úspech! S nami nestratíš chuť, ani motiváciu. S nami v tom nebudeš sám!
viac

Lepšia budúcnosť začína investíciou

Ako si vybrať tú najlepšiu cestu financovania štúdia? Poradia Ti naši absolventi...
viac

Prečo sa učiť cudzie jazyky? A prečo práve nemčinu?

Sprechen Sie Deutsch? Mal by si....


viac

Ako vytvoriť silné heslo

Nechce sa vám čítať? Nemáte teraz čas? Šetríte si zrak? Tento článok si môžete kedykoľvek vypočuť ako zdarma dostupný podcast na Spotify, iPhone, Stitcher, Tunein alebo na  Androide.
viac

Kariéra na mieru? Každý má inú predstavu …

Školenie či 3-ročné štúdium? Každý si nájde to svoje.
viac

IT pozícia očami absolventa: QA Engineer

Čo obnáša práca QA Engineer? Dozvieš sa v rozhovore s Lukášom, ktorý v roku 2015 absolvoval program Software Tester a dnes pracuje pre spoločnosť, ktorá vyvíja zdravotnícky software.


viac

Prečo pracovať v IT?

Nejde len o peniaze ...


viac

Ovládaš balík MS Office, alebo si to len myslíš?

Mnohí uchádzači o zamestnanie zabúdajú na to, že budúci zamestnávateľ si veľmi ľahko overí, aká je skutočná úroveň Tvojich znalostí.


viac

IT pozícia očami absolventa: Application Development Analyst

Janka v roku 2018 absolvovala vzdelávací program C# Developer Junior a vypracovala sa na zaujímavú pozíciu Application Development Analyst v spoločnosti Accenture. 


viac

Si kúzelník s citom pre detail? Staň sa Front-End Developerom!

Nejde len o farby a fonty, front-end je riadna divočina...


viac

Čo je Java a prečo si na štúdium zvoliť práve ju?

Druh kávy, druh tabaku či ostrov. A aj jeden z najžiadanejších programovacích jazykov na svete.
viac

Prečo sa stať Software Testerom?

Uchádzači o naše štúdium často nemajú predstavu o tom, aká je pracovná náplň jednotlivých pracovných povolaní. Najmä ak jednotlivé z nich poznajú len zo zastaralých stereotypov, mylných predstáv a vtipov. Dnes si preto povieme viac o tom, že Software Tester nie je len „klikačom“ a o tom, čím je zaujímavá táto pracovná pozícia.
viac

IT pozícia očami absolventa - Testing Specialist

Adam je našim ďalším úspešným absolventom vzdelávacieho programu Software Tester a dnes okrem iného testuje správne fungovanie mobilnej aplikácie George.


viac

Výhody štúdia s IT v kurze

Prečo študovať práve s nami? V nasledujúcom blogu nájdeš výhody nášho štúdia.
viac

IT chce práve Teba!

Prečo? Dopyt po špecialistoch v IT stále rastie. Informatikov firmy potrebujú ako soľ a sú ochotné za kvalitu aj náležite zaplatiť. IT možno nikdy nebolo v tvojom hľadáčiku na prvom mieste, no začať pracovať na dobre ohodnotenej pozícii v IT je možno jednoduchšie, ako si myslíš. IT firmy totiž dnes nehľadajú len expertov, ale aj ľudí na juniorske pozície. 


viac

IT pozícia očami absolventa - SAP Consultant

Marek absolvoval vzdelávací program Software Tester... a viac o svojej aktuálnej pracovnej pozícií Vám povie sám.


viac

Ako postupovať, ak sa chcem prihlásiť?

Človek údajne spraví každý deň až 35 000 rozhodnutí. Väčšinu z nich si neuvedomujeme.

Úspešní ľudia robia rozhodnutia rýchlo a menia ich pomaly – ak vôbec.
Čo je však ďalším krokom, ak si sa pre štúdium s IT v kurze už rozhodol?


viac

Nauč sa jazyk budúcnosti

"Koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom"
Táto stará múdrosť sa v dnešnej modernej dobe potvrdzuje stále viac a viac, keďže znalosť cudzieho jazyka nám ponúka mnoho možností a uľahčuje nám život. Bolo tomu tak už v časoch moreplavcov a obchodných cestujúcich. Aký jazyk je však jazykom budúcnosti?


viac

Vieš o lepšej investícii, než je vzdelanie?

Vzdelanie je investíciou pre lepšiu budúcnosť a o jej zhodnotení rozhodneš iba Ty. Je najperspektívnejšou investíciou v akejkoľvek fáze života. Prináša príležitosti rastu či úplnej zmeny života.
viac

Rozhovor s Radoslavom Mlynčekom zo spoločnosti TITANS freelancers

Často sa nás pýtate, či je v dnešnom svete možné stať sa IT-čkárom bez predchádzajúcich skúseností či vysokoškolského vzdelania. Vyspovedali sme preto odborníka z praxe. Je ním Radoslav Mlynček, ktorý je súčasťou tímu špecialistov na nábor na IT pozície v spoločnosti TITANS freelancers. Pozrite si krátke video alebo prečítajte rozhovor.
viac

Rozhovor s Lukášom Fabulom

Lukáš nastúpil do vzdelávacieho programu Software Tester bez predchádzajúcich skúseností v IT. Pracoval v automobilovom priemysle na 3-zmennú prevádzku, ale vďaka odhodlaniu a trpezlivosti (aj za cenu, že obetoval na istý čas svoje koníčky) patrí medzi úspešných absolventov a dnes pracuje v IT firme ako Tester Specialist.
viac

Rozhovor s Luciou Doubravovou

Lucka v roku 2019 absolvovala 5-mesačný vzdelávací program Software Tester. Momentálne sa jej veľmi darí, pracuje v spoločnosti ESET ako Junior Integration Test Engineer.
viac
x

ODCHÁDZAŠ?

Prihlás sa na odoberanie newslettra. Raz do mesiaca získaš informáciu o pripravovaných aktivitách a zároveň sa naučíš niečo nové nielen z oblasti IT.