Prejsť na navigáciu

Kurzoviny

Absolventi hovoria za nás: Petra Šlauková

V snahe získať hlbší pohľad na to, ako študenti vnímajú celý vzdelávací proces s IT v kurze sme oslovili našu absolventku Petru Šlaukovú. Petra prijala našu ponuku na rozhovor a porozprávala nám svoj príbeh o jej ceste do sveta informačných technológií.

viac

Vyštudoval politológiu, no skončil ako skladník v Anglicku. Dnes pracuje ako IT-čkár pre medzinárodnú firmu

  • Od politológie do skladu s potravinami v Anglicku až po úspešnú kariéru v IT
  • Peter Sabo už 7 rokov pracuje pre úspešnú medzinárodnú spoločnosť
  • K zahraničným projektom sa dostal po absolvovaní len jedného kurzu

viac

BLOG: Vianočné kúzlo v Kódii

Kde bolo tam bolo...

viac

Absolventi hovoria za nás: Miloš Marko - stážista

Miloš pred absolvovaním kurzu pracoval ako elektrikár. Oblasť IT ho vždy zaujímala. Rozhodol sa, že hobby premení na zamestnanie, preto sa prihlásil na štúdium v IT v kurze. Prečítaj si o ceste nadšeného Front-End študenta do sveta IT.

viac

Nájdi svoj zdroj motivácie

Motivácia je ako silný motor, zatiaľ čo mottá sú naše navigačné pravidlá na ceste k úspechu.

Motivácia je hnacou silou, ktorá nás vedie k dosahovaniu našich cieľov a napĺňaniu našich snov. Je to tá iskra, ktorá nás posúva vpred aj v čase, keď veci nejdú podľa plánu, a pomáha nám prekonávať prekážky na ceste k cieľu. Je jedným z kľúčových faktorov postupu v akejkoľvek oblasti života, či už ide o šport, učenie sa nových vecí, dosahovanie cieľov alebo akýkoľvek iný osobný rozvoj. Bez motivácie by sme sa mohli ľahko zlomiť pod tlakom prekážok a stratili by sme vieru vo vlastné schopnosti. 

viac

BLOG: "QWERTY" a jeho história

Od písacích strojov 19. storočia po Tvoj moderný laptop! 🎹💻🔍


viac

BLOG: Optická myš a pizza

Svet IT je plný zaujímavých pikošiek. Počítačová myš a pizza majú čoto spoločné 🖱️🍕 Chceš vedieť čo? Prečítaj si náš blog.

viac

Absolventi hovoria za nás: Lukáš Klimáček

Lukáš Klimáček vyštudoval pedagogiku, neuplatnil sa. Odišiel zo Slovenska do Veľkej Británie, kde pracoval ako skladník. V tom však nevidel budúcnosť, dnes pracuje pre nórsku IT firmu.

viac

BLOG: Vstúp do digitálneho veku

V dnešnom rýchlom a prepojenom svete sa informačné technológie stali neoddeliteľnou súčasťou nášho každodenného života. Od spôsobu, akým komunikujeme a pristupujeme k informáciám, až po to, ako fungujú podniky a spoločnosti, zohráva IT kľúčovú úlohu. Ovládanie IT zručností sa stáva čoraz dôležitejším pre jednotlivcov vo všetkých oblastiach života, bez ohľadu na ich profesiu alebo oblasť záujmu.


viac

BLOG: Alica z krajiny kódu

Kde bolo tam bolo, kódila si Alica z Programátorova.


viac

Čo je C# a prečo si na štúdium zvoliť práve C#?

Chceš sa naučiť programovať? Vyber si  COOL jazyk! Vyber si C#"
viac

BLOG: Stáž v IT: Skúsenosti, výhody a možnosti rozvoja

Prečítaj si rozhovor s našimi absolventmi a zistíš, aké úžasné skúsenosti môžeš získať vďaka stáži v IT.


viac

BLOG: Koľko času venovať štúdiu s IT v kurze?

Vzdelávanie aj cvičenie si vyžadujú disciplínu a odhodlanie. Tak, ako je potrebné vyhradiť si čas na cvičenie, je potrebné nájsť si dostatok času aj na štúdium a učenie.


viac

BLOG: Soft Skills v IT

Aký je IT-čkár bez mäkkých zručností? Ako počítač bez používateľského rozhrania - technicky zdatný, ale nie príliš užívateľsky prívetivý.


viac

BLOG: Ako sa stať IT-čkárom s IT v kurze – už v piatich krokoch

Túžiš sa stať súčasťou IT sveta? Urob s IT v kurze 5 krokov a pracuj v najperspektívnejšom odvetví!


viac

BLOG: Aké je byť ženou vo svete IT?

Kód nie je len pre mužov...
viac

Zaujímavosť: Vyslanie človeka na Mesiac si vyžiadalo menej kódu ako spustenie smartfónu

Prešlo už 53 rokov,  odkedy ľudia prvýkrát vstúpili na Mesiac.


viac

Rozhovor s Lukášom Fabulom

Lukáš nastúpil do vzdelávacieho programu Software Tester bez predchádzajúcich skúseností v IT. Pracoval v automobilovom priemysle na 3-zmennú prevádzku, ale vďaka odhodlaniu a trpezlivosti (aj za cenu, že obetoval na istý čas svoje koníčky) patrí medzi úspešných absolventov a dnes pracuje v IT firme ako Tester Specialist.
viac

Právničke Ivane absolvovanie 5-mesačného vzdelávacieho programu otvorilo dvere do veľkého sveta IT

Ivana už počas štúdia práva vedela, že právo nebude pre ňu tou pravou oblasťou, v ktorej by v budúcnosti rada pôsobila. Rozhodla sa skúsiť šťastie inde. Prihlásila sa na 5-mesačný vzdelávací program Java Developer Junior a od roku 2019 pracuje v IT.
viac

Absolventi hovoria za nás: Matúš Beňuš - stážista

Matúš si vybral naše štúdium ako alternatívu k vysokej škole. Absolvoval 5-mesačný vzdelávací program C# Developer Junior a ako jeden z úspešných absolventov pôsobí na stáži na pozícii Enterprise developer.

Prečítajte si o tom všetkom z prvej ruky, priamo od Matúša...


viac

Absolventi hovoria za nás: Radka Gačevičová

Čo môžu mať spoločné nomádsky život, medzinárodné vzťahy, jachty a temperament z Čiernej hory? Mimoriadne sympatickú IT-čkárku Radku!


viac

Prečo testovanie nikdy nevyjde z módy?

Dôveruj, ale preveruj... to všetci poznáme. A tak to je aj so softvérom. Ak chceš vedieť, prečo jeho testovanie nikdy nevyjde z módy, prečítaj si náš nový blog.
viac

4 000 eur nie je nič výnimočné. Vyspovedali sme 4 Slovákov, ako im IT zmenilo život

  • Voľné pracovné miesta v IT predstavujú 30 % všetkých pracovných ponúk na svete
  • Slováci sa však obávajú prílišnej zložitosti odboru. Zároveň ich však lákajú vysoké platy a práca na diaľku
  • O prechode do IT sféry a o tom, ako vyzerá zamestnanie v praxi, Startitupu prezradili štyria čerství IT-čkári

viac

Prečo sa naučiť programovať?

Pokrok sa dnes už nezaobíde bez využitia technológií. Znalosť programovacích jazykov je preto stále viac a viac žiadaná. Aké sú ďalšie dôvody, prečo sa pustiť do štúdia programovacích jazykov? Prečítaj si v našom novom blogu .


viac

Absolventi hovoria za nás: Tomáš Slávik

Tomáš vždy inklinoval k technike, fascinovalo ho, ako veci fungujú, no napriek tomu si vybral ekonomické vysokoškolské štúdium. Bavili ho výpočty, svet podnikania a peňazí a aj keď sa neskôr rozhodol pre rekvalifikáciu, svoje počiatočné rozhodnutie neoľutoval. Postupne sa približoval k poznaniu, akým smerom sa chce v živote uberať a čomu sa má radšej vyhnúť. Tomáš nám ale o svojej ceste povedal oveľa viac.
viac

Absolventi hovoria za nás: Filip Gaj

Filip Gaj je jedným z úšpešných absolventov 5-mesačného vzdelávacieho programu Software Tester, ktorému sa podarilo zamestnať ako IT Tester už počas štúdia. Prečítajte si Filipov príbeh a jeho cestu do IT....
viac

Koľko programovacích jazykov existuje?

Strácaš sa v množstve názvom programovacích jazykov? Koľko ich je? A prečo ich je vlastne tak veľa?


viac

Absolventi hovoria za nás: Martin Vrábel

Martin dlhšie hľadal miesto, kde by uplatnil kombináciu svojich zručností a predpokladov. Túžba vyhrávať sám nad sebou ho dostala až do IT.
viac

Absolventi hovoria za nás: Ján Földeši

Ján pôsobil ako učitel odborných predmetov na Strednej priemyselnej škole strojníckej a elektrotechnickej v Nitre. Neskôr okúsil život v Nemecku, kde pracoval ako elektrikár na rôznych stavbách a ako hovorí: "Prach a pot sú vhodné živiny pre IT substrát."


viac

Ako nájsť dream job?

Túžiš po zmene práce? Nie si sám! Mnohí vykonávajú prácu, s ktorou nie sú spokojní len preto, že nevedia, aká je ich práca snov.


viac

Over si aj Ty, či si IT pozitív

Pre koho je naše štúdium tou správnou voľbou? Si ten, komu štúdium zmení život?


viac

Rozhovor s absolventom: Konštantín Sedlák

Konštantín vyštudoval Laboratórne vyšetrovacie metódy v zdravotníctve a pred nástupom na štúdium IT v kurze pracoval na pozícii aplikačný a obchodný špecialista. Túžil po zmene v kariérnej oblasti a jeho hnacím motorom bola chuť učiť sa nové veci. Absolvoval 5-mesačný vzdelávací program Software Tester a dnes pracuje ako IT & Workflow Specialist. My sme mu dali zopár otázok.

viac

Výhody štúdia IT v kurze: Flexibilita

Rozhodnutie, či sa pustiť do štúdia, je veľké. Akokoľvek sa na to pozrieme, štúdium vždy oveľa viac dáva, než berie. Stojí čas i peniaze, no zabezpečí lepšiu budúcnosť, o akej by sa inak nedalo ani len uvažovať. Získané vzdelanie prinesie nielen úžitok, či už ide o príjem, kariérny postup, rozvoj zručností a pracovné príležitosti, ale i sebavedomie a postavenie v spoločnosti, komunite. Už roky je známe, že krajiny s lepším vzdelaním bývajú zdravšie, majú vyššiu mieru ekonomickej stability, nižšiu kriminalitu a väčšiu rovnosť.

viac

Absolventi hovoria za nás: Eva Pojezdalová

Evka úspešne absolvovala štúdium počas materskej dovolenky. Tým, ktorí váhajú, odkazuje: „Nečakajte, choďte do toho!“


viac

Absolventi hovoria za nás: Michal Raczko

Michal vždy vedel, že bude IT-čkár. Hľadal len cestu, ako sa ním stať!


viac

Trh práce si žiada znalosť nemeckého jazyka

S neutíchajúcou globalizáciou rastie aj dopyt po kandidátoch, ktorí ovládajú viac cudzích jazykov. Najžiadanejším je už roky angličtina, no tá je už vnímaná skôr ako samozrejmosť. Aký ďalší z cudzích jazykov nám vie pomôcť na ceste za vysneným jobom? 


viac

Rozhovor s absolventom - Rudolf Kalivoda

Kali, ako ho všetci prezývajú, je vyštudovaný elektrotechnik. V rozhovore nám prezradil nielen to, že rád hrá hry, nemá rád čakanie v rade, slnko a teplo, ale aj to, ako sa od práce krupiéra či skladníka dostal až do sveta IT. Kali ukončil štúdium v roku 2016, od ukončenia štúdia stále pôsobí v IT, dnes ako freelancer. 


viac

Ako študovať a pracovať zároveň? S IT v kurze sa to dá

Príjem z práce, ktorá Ťa nenapĺňa alebo splnený kariérny sen? S IT v kurze oboje súčasne...


viac

VÝHODY ŠTÚDIA: Reálne skúsenosti

Prečo si vybrať na štúdium práve IT v kurze? Pretože okrem množstva iných výhod ponúka aj reálne skúsenosti. Kto iný, ako naši absolventi, by bol fundovanejší na to, aby Ti o tom povedal?


viac

Je programovanie náročné? S týmito vlastnosťami je určite jednoduchšie.

Každý z nás sa rodí s inými predpokladmi a každý z nás dokáže vynikať v niečom inom. V tom je čaro rozmanitosti nášho sveta. Často ani netušíme, čo sa v nás skrýva a aké sú naše možnosti. Týchto 11 vlastností napovie, či máš k IT bližšie, než si si myslel. Celkom určite Ťa prekvapí bonusová vlastnosť!


viac

Rozhovor s absolventkou - Tatianou Svetlíkovou

Tatiana bola po ukončení štúdia podnikania na Strednej odbornej škole nezamestnaná, no vďaka finančnej výpomoci od neinvestičného fondu Young Talent Support (fond zriadený na podporu mladých talentov) absolvovala 5-mesačný INTENZÍVNY vzdelávací program Software Tester+Office Specialist/Manager. Dnes vďaka tomu pracuje v medzinárodnej spoločnosti IBM ako L1 support pre internú aplikáciu.


Prečítajte si rozhovor s Tatianou ...


viac

IT-čkárom sa nenarodíš, IT-čkárom sa stávaš

Takmer s každou profesijnou skupinou je spojených niekoľko stereotypov, ale veľa z nich súvisí s IT odvetvím. Často sú to mýty, ktoré stoja za strachom začať kariéru v najperspektívnejšom odvetví...


viac

Rozhovor s Tiborom Mészárosom

Vyspovedali sme Tibora Mészárosa, absolventa vzdelávacieho programu Software Tester. Po úspešnom absolvovaní programu sa mu podarilo získať prácu v medzinárodnej spoločnosti Accenture, v ktorej pôsobí už siedmy rok na pozícii Automation Tester.


viac

IT pozícia očami absolventa: Salesforce Marketing Cloud Developer

Michal v roku 2018 úspešne absolvoval vzdelávací program Java Developer Junior. Viac o svojej práci prezradí v rozhovore.
viac

Pracovné príležitosti v IT

Neustále rastúci dopyt je dôkazom, že odborníkov v oblasti IT nebude nikdy dostatok. Zabezpečujú plynulý chod spoločnosti a sú jedinými, ktorí skutočne poznajú technické a organizačné aspekty organizácie. Či už ide o sieťového inžiniera, ktorý sa stará o sieť spoločnosti, alebo webového vývojára, ktorý navrhuje a vyvíja webové stránky aaplikácie. Tieto pracovné miesta sú vždy žiadané a vo svete technologického veku ich počet narastá.


viac

SOFT SKILLS: Najlepšia zbraň na trhu práce

Zabojuj o svoje miesto na trhu práce. Vytiahni tie najsilnejšie zbrane – mäkké zručnosti (Soft Skills).


viac

Je štúdium s IT v kurze predprípravou na moderný systém práce v zamestnaní?

Áno, aj toto je jednou z množstva výhod nášho štúdia.


viac

Je Java Tvoja šálka kávy?

Java. Celebrita či skutočný kráľ programovacích jazykov?


viac

Nie je online ako online

Čo je hlavnou ingredienciou skúseného lektora a jednou z výhod nášho online štúdia?
viac

Zručnosti (nie tak ďalekej) budúcnosti

Technik veterných turbín, biochemický inžinier, pilot dronov, virtuálny asistent, webový analytik...To sú len niektoré zo stoviek povolaní, ktoré vznikli až v 21.storočí. O mnohých by sme kedysi ani len nesnívali a vnímali by sme ich ako sci-fi. Ťažko by sme si predstavili, že ich budeme vykonávať práve my.


viac

Warum Deutsch?

Snívaš o tom, ako si vybuduješ skvelú kariéru? Príležitostí a možností je mnoho. Jedno je však isté – znalosť cudzích jazykov Ti na ceste za vysnenou prácou veľmi pomôže. Vedieť viac ako jeden jazyk je v dnešnom svete takmer nevyhnutné. Väčšina spoločností je globálna a dopyt po uchádzačoch ovládajúcich viac ako jeden jazyk je veľmi vysoký. Angličtina je dnes viac - menej samozrejmosťou. Prečo si ako druhý vybrať nemčinu?
viac

Ako si správne vybrať vzdelávací program?

Naša budúcnosť je ovplyvnená predovšetkým našimi rozhodnutiami. Menšími či väčšími, no všetky nás niekam posúvajú. Ako sa však správne rozhodovať? Mať čo najviac informácií či počúvať intuíciu? 


viac

Štúdium bez praxe či práca bez vzdelania?

...na danú pracovnú pozíciu prijmeme absolventa vysokej školy, s minimálne 10-ročnou praxou v danom odbore...
Áno, vtip. Podobnosť s realitou čisto náhodná... Alebo ani nie?
viac

Stáž. Jednou nohou v IT.

Máš pocit, že sa svet „zastavil“? Omyl! Ak hľadáš oblasť, kde môžeš svoju kariéru poriadne nakopnúť, si na správnej adrese. Viac Ti povedia naši absolventi, ktorí momentálne stážujú v medzinárodných firmách. Aj napriek všetkým opatreniam ...
viac

IT-čkárom za 5 mesiacov? S IT v kurze áno!

Opäť si si sadol ku knihám či obohratým tutoriálom a začal starým dobrým „Hello world“? A opäť to skončí prvým neúspechom, s ktorým si nebudeš vedieť dať rady? Neobjavuj koleso...Stav na rokmi brúsené a overené postupy a koncept, ktorý Ti zaručí úspech! S nami nestratíš chuť, ani motiváciu. S nami v tom nebudeš sám!
viac

Lepšia budúcnosť začína investíciou

Ako si vybrať tú najlepšiu cestu financovania štúdia? Poradia Ti naši absolventi...
viac

Prečo sa učiť cudzie jazyky? A prečo práve nemčinu?

Sprechen Sie Deutsch? Mal by si....


viac

Ako vytvoriť silné heslo

Nechce sa vám čítať? Nemáte teraz čas? Šetríte si zrak? Tento článok si môžete kedykoľvek vypočuť ako zdarma dostupný podcast na Spotify, iPhone, Stitcher, Tunein alebo na  Androide.
viac

Kariéra na mieru? Každý má inú predstavu…

Krátkodobé školenie či viacročné komplexné štúdium? Každý si nájde to svoje. Študentka Katka sa rozhodla pre 2,5-ročné štúdium METIS Academy Software Engineer. Prečítajte si viac v našom blogu.
viac

IT pozícia očami absolventa: QA Engineer

Čo obnáša práca QA Engineer? Dozvieš sa v rozhovore s Lukášom, ktorý v roku 2015 absolvoval program Software Tester a dnes pracuje pre spoločnosť, ktorá vyvíja zdravotnícky software.


viac

Prečo pracovať v IT?

Nejde len o peniaze ...


viac

Ovládaš balík MS Office, alebo si to len myslíš?

Mnohí uchádzači o zamestnanie zabúdajú na to, že budúci zamestnávateľ si veľmi ľahko overí, aká je skutočná úroveň Tvojich znalostí.


viac

IT pozícia očami absolventa: Application Development Analyst

Janka v roku 2018 absolvovala vzdelávací program C# Developer Junior a vypracovala sa na zaujímavú pozíciu Application Development Analyst v spoločnosti Accenture. 


viac

Si kúzelník s citom pre detail? Staň sa Front-End Developerom!

Nejde len o farby a fonty, front-end je riadna divočina...


viac

Čo je Java a prečo si na štúdium zvoliť práve ju?

Druh kávy, druh tabaku či ostrov. A aj jeden z najžiadanejších programovacích jazykov na svete.
viac

Prečo sa stať Software Testerom?

Uchádzači o naše štúdium často nemajú predstavu o tom, aká je pracovná náplň jednotlivých pracovných povolaní. Najmä ak jednotlivé z nich poznajú len zo zastaralých stereotypov, mylných predstáv a vtipov. Dnes si preto povieme viac o tom, že Software Tester nie je len „klikačom“ a o tom, čím je zaujímavá táto pracovná pozícia.
viac

IT pozícia očami absolventa - Testing Specialist

Adam je našim ďalším úspešným absolventom vzdelávacieho programu Software Tester a dnes okrem iného testuje správne fungovanie mobilnej aplikácie George.


viac

Výhody štúdia s IT v kurze

Prečo študovať práve s nami? V nasledujúcom blogu nájdeš výhody nášho štúdia.
viac

IT chce práve Teba!

Prečo? Dopyt po špecialistoch v IT stále rastie. Informatikov firmy potrebujú ako soľ a sú ochotné za kvalitu aj náležite zaplatiť. IT možno nikdy nebolo v tvojom hľadáčiku na prvom mieste, no začať pracovať na dobre ohodnotenej pozícii v IT je možno jednoduchšie, ako si myslíš. IT firmy totiž dnes nehľadajú len expertov, ale aj ľudí na juniorske pozície. 


viac

IT pozícia očami absolventa - SAP Consultant

Marek absolvoval vzdelávací program Software Tester... a viac o svojej aktuálnej pracovnej pozícií Vám povie sám.


viac

Ako postupovať, ak sa chcem prihlásiť?

Človek údajne spraví každý deň až 35 000 rozhodnutí. Väčšinu z nich si neuvedomujeme.

Úspešní ľudia robia rozhodnutia rýchlo a menia ich pomaly – ak vôbec.
Čo je však ďalším krokom, ak si sa pre štúdium s IT v kurze už rozhodol?


viac

Nauč sa jazyk budúcnosti

"Koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom"
Táto stará múdrosť sa v dnešnej modernej dobe potvrdzuje stále viac a viac, keďže znalosť cudzieho jazyka nám ponúka mnoho možností a uľahčuje nám život. Bolo tomu tak už v časoch moreplavcov a obchodných cestujúcich. Aký jazyk je však jazykom budúcnosti?


viac

Vieš o lepšej investícii, než je vzdelanie?

Vzdelanie je investíciou pre lepšiu budúcnosť a o jej zhodnotení rozhodneš iba Ty. Je najperspektívnejšou investíciou v akejkoľvek fáze života. Prináša príležitosti rastu či úplnej zmeny života.
viac

Rozhovor s Radoslavom Mlynčekom zo spoločnosti TITANS freelancers

Často sa nás pýtate, či je v dnešnom svete možné stať sa IT-čkárom bez predchádzajúcich skúseností či vysokoškolského vzdelania. Vyspovedali sme preto odborníka z praxe. Je ním Radoslav Mlynček, ktorý je súčasťou tímu špecialistov na nábor na IT pozície v spoločnosti TITANS freelancers. Pozrite si krátke video alebo prečítajte rozhovor.
viac

Rozhovor s Luciou Doubravovou

Lucka v roku 2019 absolvovala 5-mesačný vzdelávací program Software Tester. Momentálne sa jej veľmi darí, pracuje v spoločnosti ESET ako Junior Integration Test Engineer.
viac

Nový semester začína 2.9.

Viac informácií

Ako sa prihlásiť?

Viac informácií

Prihlás sa dnes a získaj zľavu

Viac informácií

"Počítač, Google a veľa, veľa kávy."

Viac informácií

Ako uhradiť kurzovné?

Viac informácií

"Tí, ktorí kontrolujú kód, kontrolujú svet!"

Viac informácií

"Netreba čakať a odkladať štúdium."

Viac informácií

Kurzoviny

Viac informácií

"Najviac oceňujem prístup lektorov."

Viac informácií

"Prešiel som procesom zmeny."

Viac informácií

"IT bude stále v kurze."

Viac informácií

Ochutnávka nášho štúdia

Viac informácií

"Choď za svojim snom."

Viac informácií

Otázky a odpovede

Viac informácií

"Moje očakávania sa splnili."

Viac informácií

"Podstatný je záujem."

Viac informácií

Kontaktujte nás

Viac informácií

"V IT v kurze vedia, čo robia!"

Viac informácií

Prihlás sa do 31.7. a získaj zľavu 2%

Viac informácií

Preplatenie kurzovného cez ÚP

Viac informácií
x

ODCHÁDZAŠ?

Prihlás sa na odoberanie newslettra. Raz do mesiaca získaš informáciu o pripravovaných aktivitách a zároveň sa naučíš niečo nové nielen z oblasti IT.