Prejsť na navigáciu

Najčastejšie kladené otázky

Spoznajte všetky možnosti, priebeh a výhody profesionálneho IT štúdia IT v kurze - pripravili sme pre Vás prehľad najčastejšie kladených otázok a konkrétnych odpovedí na ne.

Zhrnutie hlavných informácií nájdete v nasledujúcich videách:

Ak máte otázku, na ktorú ste nenašli odpoveď, napíšte nám. Radi Vám poskytneme všetky ďalšie potrebné informácie.

1. Ako sa líši štúdium IT v kurze od iných online IT vzdelávacích platforiem? 


Aby ste sa stali skutočným IT špecialistom, potrebujete do štúdia a rozvoja investovať potrebné množstvo času a aktivít. Na rozdiel od iných poskytovateľov IT online kurzov preto prinášame našim študentom dlhodobé a na získanie reálnych IT poznatkov zamerané štúdium, porovnateľné so štúdiom na vysokej škole. Dĺžka štúdia je minimálne 5 mesiacov (konkrétna pracovná pozícia – Java Developer, C# Developer, Front-End Developer, Software Tester) a maximálne 2,5 roka (softvérový inžinier). Štúdium prebieha formou moderovaného online vzdelávania, vďaka čomu je možné študovať odkiaľkoľvek a vo Vami preferovanom čase (okrem spoločných webinárov). 


2. Čo ak nemám žiadne predošlé IT skúsenosti či IT vzdelanie - môžem začať štúdium IT v kurze aj tak? 


Štúdium IT v kurze sme vytvorili tak, aby nebolo viazané na predošlé IT skúsenosti alebo IT vzdelanie. Štúdium je preto vhodné pre každého, kto má skutočný záujem získať odborné IT poznatky a stať sa IT špecialistom. 


3. Ako prebieha výučba a koľko času musím štúdiu venovať?


Výučba prebieha formou moderovaného online vzdelávania. Na vzdelávacom portáli METIS Academy plníte rôzne úlohy a zadania, a taktiež sa pravidelne zúčastňujete spoločných webinárov. Okrem pevne stanoveného času webinárov (2-3 webináre týždenne) vypracujete ostatné úlohy a zadania v ľubovoľnom čase. 

Keďže všetky aktivity prebiehajú online, môžete ich absolvovať z ľubovoľného miesta (Vaša izba, obľúbená kaviareň, kancelária, či exotická pláž na druhom konci sveta) vždy, keď máte chvíľu voľna. Takto dokážete využiť naplno Váš voľný čas, ktorý si vyhradíte na štúdium. 


4. Ak som začiatočník v IT, ktorý študijný program je pre mňa vhodný (resp. pre koho je vhodný ktorý študijný program)?


Každý vzdelávací program je vhodný aj pre úplného začiatočníka a po jeho ukončení je absolvent pripravený vykonávať pracovnú pozíciu, na ktorú je program zameraný. Všetky IT vzdelávacie programy sú obsahom 2,5-ročného štúdia softvérového inžinierstva. 

Správna voľba pre začiatočníka, ktorý chce pracovať v IT:

Minimálne skúsenosti s programovaním sú výhodou pre:

Pre všeobecné používanie PC v ľubovoľnej oblasti života alebo práce:

Viac informácií o jednotlivých IT pozíciách nájdete na našej stránke Svet IT.


5. Čo je webinár a ako prebieha?


Webinár je online seminár vo vopred stanovenom čase. Študenti aj lektor sedia pri svojom PC na ľubovoľnom mieste a prostredníctvom videohovoru lektor prezentuje novú tému (prednáška) a študenti komunikujú s lektorom aj medzi sebou pri vypracovávaní zadaní, pričom lektor zdieľa svoju obrazovku. 


6. Aké sú minimálne technické požiadavky?


Podrobný prehľad minimálnych technických požiadaviek, potrebných pre funkčné online štúdium nájdete na https://www.itvkurze.sk/minimalne-poziadavky-na-technicke-vybavenie-studenta.


7. Je možné študovať zo zahraničia?


Áno. Vďaka moderovanej online forme štúdia môžete študovať z ktoréhokoľvek miesta. Jedinou podmienkou je funkčné pripojenie na internet. 


8. Prebieha výučba v slovenskom jazyku?


Áno, štúdium IT v kurze prebieha v slovenskom jazyku. 


9. Môžem sa počas štúdia zdokonaliť aj v inom cudzom jazyku?


Áno. Pre našich študentov sme priniesli možnosť profesionálneho štúdia nemeckého jazyka, pretože práve kombinácia IT poznatkov + ovládanie nemeckého jazyka je momentálne v rámci IT firiem veľmi žiadaná a prináša našim študentom ďalšiu výhodu pri uplatnení na IT pracovnom trhu tak na Slovensku, ako aj v zahraničí. 


10. Ako sa viem na štúdium prihlásiť?


 Vyplnením Záväznej prihlášky https://www.itvkurze.sk/prihlaska


11. Koľko štúdium stojí a je možné si rozložiť platbu do viacerých splátok, príp. ich odložiť?


Platbu za štúdium je možné rozložiť na splátky (nezamestnaní študenti majú možnosť požiadať o odloženie splátok). Podrobné informácie o úhrade za štúdium a o možnostiach financovania štúdia nájdete na stránke Kurzovné.

Cena štúdia závisí od zvoleného študijného programu. Detailné informácie o cene konkrétneho programu ako aj možnostiach splátok nájdete priamo v Záväznej prihláške, po voľbe študijných preferencií. 


12. Je možné požiadať úrad práce o preplatenie štúdia IT v kurze?


Áno. Vybrané študijné programy IT v kurze je možné preplatiť prostredníctvom úradu práce. Detailné informácie nájdete v samostatnej sekcii Preplatenie kurzovného úradom práce cez KOMPAS+ na stránke Kurzovné.


13. Získam po absolvovaní štúdia certifikát / osvedčenie o absolvovaní?


Áno. Každý úspešný absolvent štúdia získa osvedčenie o absolvovaní (toto je taktiež nutnou podmienkou pre pokračovanie v ďalšom semestri štúdia).
Absolventi, ktorí zároveň splnia náročnejšie podmienky získajú certifikát METIS Academy Certificate (MAC).
Študenti, ktorí získajú všetky certifikáty počas 2,5-ročného štúdia softvérového inžinierstva získajú METIS Academy Diploma (MAD).
Bližšie informácie nájdete v samostatnej sekcii Hodnotenie a certifikácia na stránke Ako vzdelávame


14. Aké mám možnosti uplatnenia sa na trhu práce po úspešnom absolvovaní štúdia IT v kurze?


Naše vzdelávanie je zamerané na získanie znalostí a zručností potrebných pre výkon konkrétnej pracovnej pozície v oblasti vývoja softvéru, ako aj na dosiahnutie určitej úrovne práce s PC, resp. na získanie znalostí v určitej oblasti IT spolu s mäkkými zručnosťami potrebnými pri uchádzaní sa o prácu, ako aj na získanie znalosti nemeckého jazyka. 

Táto pre IT zamestnávateľov atraktívna kombinácia odborných IT poznatkov, komunikačných zručností a cudzieho jazyka je pre našich absolventov kľúčovou výhodou pri úspešnom uplatnení sa v pracovnej IT oblasti. Viac ako 90% našich absolventov získa dobre ohodnotenú prácu prakticky ihneď po ukončení štúdia.

Viac informácií o pracovných pozíciách nájdete v samostatnej sekcii Pracovná stáž a zamestnanie na stránke Ako vzdelávame


15. Pomôžete mi pri hľadaní práce aj s prípravou na pracovný pohovor?


Áno. Vďaka významným dlhoročným partnerstvám s top slovenskými a medzinárodnými IT spoločnosťami vieme našim absolventom pomôcť tak s hľadaním práce, ako aj s prípravou na úspešné zvládnutie vstupných pracovných pohovorov.