Kontaktujte nás

Viac informácií

Ochutnávka nášho štúdia

Viac informácií

Ako sa prihlásiť?

Viac informácií

Prihlás sa dnes a získaj zľavu

Viac informácií

"Počítač, Google a veľa, veľa kávy."

Viac informácií

Ako uhradiť kurzovné?

Viac informácií

"Tí, ktorí kontrolujú kód, kontrolujú svet!"

Viac informácií

"Netreba čakať a odkladať štúdium."

Viac informácií

Kurzoviny

Viac informácií

"Najviac oceňujem prístup lektorov."

Viac informácií

"Prešiel som procesom zmeny."

Viac informácií

30.1.2023 začína nový semester

Viac informácií

Zapoj sa do Vianočného kvízu

Viac informácií

Kvalitné vzdelanie je nutnou podmienkou pre atraktívne a dobre ohodnotené zamestnanie

Cieľom nášho vzdelávania je pripraviť záujemcov na výkon konkrétnej pracovnej pozície v oblasti vývoja softvéru prostredníctvom 5-mesačných vzdelávacích programov Software Tester, Java, C# a Front-End Developer, pričom Office Specialist/Manager zahŕňa všeobecné zručnosti potrebné pri práci s PC najmä na manažérskych pozíciach, ktoré sú v kombinácii so znalosťou nemeckého jazyka čoraz viac požadované nielen IT spoločnosťami. Pomôžeme zdokonaliť prácu s PC (balíky školení - ako správne a s istotou používať PC, jeho prostredníctvom komunikovať, efektívne spracovávať, analyzovať a prezentovať informácie na manažérskej úrovni), prehĺbiť znalosti v určitej oblasti IT (školenia - databázy a počítačové siete) a získať mäkké zručnosti (komunikačné a prezentačné zručnosti, tímová spolupráca a časový manažment, príprava na pracovný pohovor a vytvorenie životopisu, ktorý zaujme) potrebné pri uchádzaní sa o nové zamestnanie.


Zvýšené nároky na nových zamestnancov prispeli k tomu, že sme vytvorili nové 2,5-ročné štúdium softvérového inžinierstva a 3-ročné štúdium nemeckého jazyka, na ktoré je možné prihlásiť sa aj po jednotlivých semestroch alebo ročníkoch, pričom je možné ich absolvovať aj súbežne. Naši študenti sa môžu zúčastniť pracovnej stáže u našich firemných partnerov, prípadne od nich môžu získať pracovnú ponuku už po prvých 5 mesiacoch vzdelávania a v štúdiu môžu pokračovať popri zamestnaní.


Vzdelávame prostredníctvom vzdelávacieho portálu METIS academy, študovať je možné z ľubovoľného miesta (stačí internetové pripojenie) a v ľubovoľnom čase (okrem spoločných webinárov). Výučba prebieha pod vedením našich kvalitných a kvalifikovaných lektorov (profesionálov z praxe), ktorí pomáhajú s každým zadaním a úlohou, pričom tento spôsob plnenia zadaných úloh sa približuje reálnemu pracovnému prostrediu. Štúdium začína vždy v septembri a vo februári a je potrebné sa mu venovať 3 hodiny denne, čo je možné aj popri zamestnaní. Pri INTENZÍVNYCH vzdelávacích programoch, ktoré sú kombináciou dvoch 5-mesačných vzdelávacích programov prebiehajúcich súbežne je intenzita vzdelávania 6 hodín denne (tieto spĺňajú požiadavky úradu práce na ich preplatenie nezamestnaným uchádzačom o zamestnanie cez KOMPAS+).

Prečítajte si o IT v kurze z prvej ruky

Michal Raczko

Michal Raczko

Absolvent IT v kurze

2021

Front-End Developer

„Je to dokonalá simulácia pracovného prostredia. Tak, ako aj v práci dostanem know-how o danom probléme a potom následne zadanie, rovnako aj pri online štúdiu nasleduje teória a po teórií ide zadanie na vypracovanie. A to všetko je simulované v deadlinoch takže ma to naučilo riadiť si vlastný time-management.“

Prečítajte si Michalov príbeh a cestu do IT. 
Ladislav Hubay

Ladislav Hubay

Absolvent IT v kurze

2022

Java Developer Junior

„Tento kurz mi ukázal tajné dvere, ktoré som roky hľadal. Doslova som sa ocitol v inom, oveľa príjemnejšom svete.
Michal Velecký

Michal Velecký

Absolvent IT v kurze

2022

Java Developer Junior

V IT v kurze som absolvoval program Java Developer Junior. V rámci toho som sa naučil všetko, aby som sa uplatnil na trhu práce. Hneď po skončení kurzu ma oslovilo niekoľko firiem s ponukou práce, ktoré majú dobré skúsenosti s absolventmi IT v kurze. Určite odporúčam IT v kurze každému, kto sa chce vzdelávať a pracovať v IT.
Jana Zeumerová

Jana Zeumerová

Absolventka IT v kurze

2022

Software Tester

Osobne som začala tento kurz, pretože veľmi túžim po zmene profesijného zamerania a potrebovala som vedieť, či na to mám, a či ma to bude baviť. Teraz verím, že na to mám a zistila som, že ma to baví, čiže určite ďalej budem pokračovať vo vzdelávaní v IT a získavaní už aj pracovných skúseností.

Jednoznačne som si rozšírila pole vedomostí a siahla aj do oblastí, ktore som dovtedy vôbec nepoznala. Prístup všetkých lektorov bol veľmi profesionálny. Oceňujem, že žiadnu otázku nepovažovali za „basic“.
Simeon Bednár

Simeon Bednár

Absolvent IT v kurze

2022

Software Tester

Vzdelávací program Software Tester, ktorý som absolvoval, je rozsiahly a pojíma veľa tém z oblasti testovania softvéru. Je štrukturovaný do viacero predmetov, kde sa na začiatku študent zoznámi aj so základmi IT a trocha s programovaním, čo sa čiastočne zíde neskôr pri výučbe testovania. 

Bonusom je predmet Soft Skills, kde sa človek zorientuje v tejto oblasti. Kurz začína zľahka, neskôr sa náročnosť zvyšuje, ale dá sa to zvládnuť aj začiatočníkovi, ak sa človek tomu dostatočne venuje. Lektori sú ochotní a ústretoví v prípade, ak si študent nevie s niečím poradiť. Celkovo hodnotím kurz veľmi dobre a odporúčam ho - je to dobrý, kvalitný štart do sveta IT.
Radka Gačevičová + príbeh

Radka Gačevičová

Absolventka IT v kurze

2021

Java Developer

IT svet je plný tých, ktorí sú ochotní pomôcť a podeliť sa o svoje znalosti. Preto sa netreba báť, stačí len odhodlane vykročiť.

Online štúdium je pre mňa najideálnejšia forma štúdia vzhľadom na to, že relatívne veľa cestujem. Flexibilita, ktorú ponúka, je limitovaná iba internetovým pripojením, ktoré je v 21. storočí takmer samozrejmosťou. Momentálne žijem v Španielsku, no na webináre som sa prihlasovala aj z Nemecka, Belgicka a dokonca aj z plachetnice na mori.

Prečítajte si Radkin príbeh a cestu do IT. 
Filip Sládek

Filip Sládek

Absolvent IT v kurze

2022

Java Developer Junior

„Moja osobná skúsenosť s vyučujúcimi je maximálne pozitívna. Veľmi oceňujem čas venovaný otázkam študentov. Keďže tieto konzultácie trvajú hodinu, k slovu sa dostane každý a všetky nejasnosti sa následne vysvetlia.
Katarína Žoltáková

Katarína Žoltáková

Študentka IT v kurze

2021

METIS Academy Software Engineer

„Táto doba je uponáhľaná a pravidlá sa menia zo dňa na deň. Dnes je home-office už samozrejmosťou. Pre mňa je toto štúdium skvelou prípravou do budúceho zamestnania.
Kristína Macková

Kristína Macková

Absolventka IT v kurze

2021

Software Tester

„Otvorila sa mi brána do sveta IT tak, ako to vzdelávací program sľuboval :) Netreba sa báť a treba na sebe pracovať. Začína sa mi plniť môj kariérny sen a som spokojná.

Ľubomír Zúbek

Ľubomír Zúbek

Absolvent IT v kurze

2021

Software Tester


„Vzdelávací program mi priniesol pozitíva v osobnom živote a aj v práci, pretože som si rozšíril viaceré kognitívne zručnosti. Navyše som sa naučil tiež množstvo nových vecí, čo by som pred absolvovaním kurzu ani nepredpokladal. Naivne som si myslel, že už viem všetko...

x

ODCHÁDZAŠ?

Prihlás sa na odoberanie newslettra. Raz do mesiaca získaš informáciu o pripravovaných aktivitách a zároveň sa naučíš niečo nové nielen z oblasti IT.