Prejsť na navigáciu

Rozhovor: Aká bola cesta nášho absolventa Sergeja k jeho práci Game Designera?

| 26. 4. 2017

Volám sa Sergej, som občan Ukrajiny a od roku 2014 bývam v Bratislave. Vždy ma bavili počítačové hry a vďaka „IT v kurze“ už druhý rok pracujem v hernom priemysle.

Aké boli tvoje prechádzajúce pracovné skúsenosti?

Študoval som medzinárodné ekonomické vzťahy, ale dlhú dobu som pracoval v cestovnej kancelárii na Ukrajine a trochu v Chorvátsku. Po presťahovaní na Slovensko v roku 2014, som musel oprášiť svoje dizajnérske schopnosti a začal som pracovať ako freelance grafický dizajnér. Občas som robil user-testy aplikácií a webových stránok.

Kde vidíš spätne najväčší problém pri hľadaní práce?

Zistil som to po absolvovaní „IT v kurze“. Z mojej strany to bola neschopnosť správne prezentovať svoje znalosti a schopnosti. Zo strany zamestnávateľa bol často problém nepresnosť a nejasnosť popisu pracovnej pozície.

Ako si sa dozvedel o IT v kurze?

Už si presne nepamätám, ale myslím, že to bol cross-reference na nejakej inej webovej stránke alebo možno aj na FB.

Čo ťa nakoplo prihlásiť sa?

Freelance práca ma bavila, ale chcel som viac istoty pre svoju rodiny a vedel som, že práca v IT mi v tom pomôže.

Kde momentálne pracuješ? Na akej pozícií?

Od novembra 2015 som pracoval ako Tester v spoločnosti Pixel Federation, ale od marca som prešiel na pozíciu Game designer.

Opíš nám v skratke tvoj jeden pracovný deň na svojej pozícii

Ako Tester som ráno kontroloval error logy, aby som zistil, či sa v noci nestalo niečo fatálne. Potom som sa zaoberal prípadným testovaním chýb, ktoré našli hráči, alebo testovaním nových prvkov, ktoré sa pridali do hry a v nesposlednom rade som spracovával feedbacky.

Ako Game designer som začal úplne v novom projekte, kde je mojou hlavnou úlohou vytvorenie nových levelov, z čoho sa skladá veľká časť môjho dňa. Okrem toho sa zúčastňujem meetingov, na ktorých pracujeme na navrhovaní nových mechaník a grafického spracovania. Neustále sa vzdelávam, pozerám záznamy z konferencií, zúčastňujem sa workshopov.

Aká bola podľa teba najväčšia pridaná hodnota absolvovania kurzu?

Kurz mi pomohol pochopiť svoje silné a slabé stránky, vedieť prezentovať tie silnejšie a zvýšiť vlastnú sebaistotu.