Prejsť na navigáciu

Kali pracoval v anglickom sklade, dnes pracuje ako Front-End Developer

Denisa Sabová | 14. 6. 2018

Kali je mladý 26-ročný chalan, vyštudovaný elektrotechnik. V rozhovore nám prezradil nielen to, že rád hrá hry, nemá rád čakanie v rade, slnko a teplo, ale aj to, ako sa od práce krupiéra či skladníka dostal až do sveta IT. 

Čo si robil pred tým, ako sme ťa prijali do nášho kurzu?

Pred kurzom som si užíval študentský život na Filozofickej fakulte, no so štúdiom som sekol. Potom som istý čas prokrastinoval, až som si spravil krupiérsky kurz a začal som rozdávať karty pri pokeri v jednom bratislavskom kasíne. Po istom čase prišla možnosť vycestovať do Anglicka za prácou a tak začala etapa otročenia v sklade, čo však spätne hodnotím ako zaujímavú skúsenosť. Po návrate na Slovensko som opäť nejaký čas prokrastinoval a následne som sa prihlásil do IT v kurze.

Bol to cielený pokus chytiť zlatú rybku, alebo si náhodne zakopol o kamoša a dostal si sa do nášho kurzu?

Úprimne, nebyť kamaráta, tak o kurze ani neviem (ďakujem Mário) a ani som pôvodne nerozmýšľal, že by som sa uberal týmto smerom, i keď je pravda, že som sa v istom období pokúšal naučiť sa programovať.

Keď sa spätne obzrieš, čo ti dal náš kurz a kam ťa posunul?

Z pohodlia do neznámych vôd. Spoznal som kopu skvelých ľudí, nadobudol nové vedomosti a v prvom rade prácu.

Čo ťa presvedčilo stať sa  Front End Developerom a nie kapitánom Amerika?

Červeno modrá nie je moja kombinácia.

Mnohí neplavci sa učia a niekedy sa ani nenaučia. Môžeš im dať radu, prečo sa nevzdávať?

Necítim sa byť kapacitou na rozdávanie rád, ale podľa mňa platí, že nič v živote nedostaneme zadarmo, takže vzdať sa a nič nerobiť nie je najlepšou voľbou.

Po kurze si sa stal pevným členom niektorej posádky alebo stále plávaš vo vodách nezamestnaných?

Istú dobu som strávil zasielaním životopisov a behaním po pohovoroch, až sa mi nakoniec ozval lektor z kurzu, či mám záujem pracovať pre firmu, v ktorej taktiež pracuje.

Aký je tvoj deň v práci, čo celý deň porábaš ak nepiješ kávu v kuchynke a nebalíš baby na obede?

Kávu nepijem a baby na obede by som hľadal márne, nakoľko v našom kolektíve tento element chýba. Ak je veľa práce, tak prídem do kancelárie, zapnem počítač, idem na obed a zrazu idem domov. Ak je práce menej, tak si stihnem pozrieť aj nejaké video alebo si prečítať niečo na reddite (samozrejme všetko work-related :D), alebo som doma. Vedenie je v tomto smere super a zbytočne nás v kancelárii nedrží, ak tu nemusíme byť. 

Vieme, že zlatú rybku si nechytil, ale zato máš dobrý job v IT ... Čo by si odkázal neplavcom aj plavcom v rybníku nesplnených snov na záver?

Netreba sa báť skúšať nové veci ak nič iné, tak človek získa aspoň skúsenosť do života.